Завдяки Конституції мусульмани України отримали широкі права та свободи, і можуть гідно та офіційно сповідувати Іслам, - Саід Ісмагілов

Завдяки  Конституції мусульмани України отримали широкі права та свободи, і можуть гідно та офіційно сповідувати Іслам, - Саід Ісмагілов
Завдяки Конституції мусульмани України отримали широкі права та свободи, і можуть гідно та офіційно сповідувати Іслам, - Саід Ісмагілов
28.06.2018
Оцініть статтю: 
(430 оцінки)
Собкор
Зображення користувача Собкор.

Чинна Конституція України сьогодні відзначає 22 роки. Серед вітань, які сьогодні, 28 червня, лунають з нагоди свята, звучить і голос Муфтія Духовного управління мусульман України “Умма” шейха Саіда Ісмагілова.

“Шановні українці! Шановні брати і сестри!

Вітаю вас із Днем Конституції України!

Конституція України за  правом вважається однією з найдемократичніших у світі  та такою, що надає широкі права та свободи українцям будь-якого віросповідання.

Стаття 21 декларує: «Усі люди є вільні і рівні у своєї гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними». А Стаття 35 продовжує: «Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність».

Ці та інші статті Конституції України дали можливість відродити мусульманську релігію в Україні після багатьох десятиліть репресій та знаходження у підпіллі, коли з 1944 року не існувало жодної мечеті або публічного здійснення мусульманських релігійних обрядів.

Завдяки незалежності України, український Конституції та законам, мусульмани України отримали широкі права та свободи, і можуть гідно та офіційно сповідувати Іслам, проводити свої культурні, національні та релігійні заходи, друкувати Священний Коран та молитовну літературу, будувати культові споруди та  відзначати свята. Кожен український мусульманин мусить бути вдячним за ті широкі можливості та свободи, що ми нарешті маємо в нашій батьківщині, адже серед нас ще є багато аксакалів, що пам’ятають часи, коли за умов тоталітарного радянського режиму не можна було навіть зібратися на святкову молитву і вголос прославляти Всевишнього Аллага. Уроки тих важких часів  зобов’язані пам’ятати і молодь, і літні люди. Тому кожен з нас – мусульман повинен шанувати Україну, любити Україну, пишатись тим, що є українцем, адже ми живемо у країні, де можна вільно сповідувати і проповідувати свої духовні цінності, можна виховувати дітей відповідно до своїх релігійних поглядів, можна вільно відроджувати свою культурну та духовну спадщину.

В День Конституції України  бажаю, щоб закони в нас виконувались  - і виконувались однаково справедливо і по відношенню до заможних та владних, і по відношенню до незаможних та простих співгромадян. Адже несправедливість є великим злочином та гріхом! Всевишній Аллаг у Священному Корані сказав: «О ви, які увірували! Будьте стійкими у вірі в Аллага, і свідчіть справедливо і нехай ненависть ваша до інших не веде до несправедливості. Тримайтеся справедливості, бо вона ближча до богобоязливості. Бійтеся Аллага, воістину, Йому відомі ваші справи!» (Коран 5:8)

Муфтій Саід Ісмагілов”

Нагадаємо лише  кілька статей Конституції України, які стосуються забезпечення прав і свобод віруючих (з повним текстом Основного Закону  можна ознайомитися за посиланням)

РОЗДІЛ І

ЗАГАЛЬНІ ЗАСАДИ

Стаття 3. Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Стаття 11. Держава сприяє консолідації та розвиткові української нації, її історичної свідомості, традицій і культури, а також розвиткові етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин України.

Розділ II

ПРАВА, СВОБОДИ ТА ОБОВ'ЯЗКИ ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА

Стаття 21. Усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.

Стаття 22. Права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними.

Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.

При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Стаття 23. Кожна людина має право на вільний розвиток своєї особистості, якщо при цьому не порушуються права і свободи інших людей, та має обов'язки перед суспільством, в якому забезпечується вільний і всебічний розвиток її особистості.

Стаття 24. Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.

Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Стаття 35. Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність.

Здійснення цього права може бути обмежене законом лише в інтересах охорони громадського порядку, здоров'я і моральності населення або захисту прав і свобод інших людей.

Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа - від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов'язкова.

Ніхто не може бути увільнений від своїх обов'язків перед державою або відмовитися від виконання законів за мотивами релігійних переконань. У разі якщо виконання військового обов'язку суперечить релігійним переконанням громадянина, виконання цього обов'язку має бути замінене альтернативною (невійськовою) службою.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.