Муфтій долучився до інформаційної кампанії на підтримку вакцинації

Муфтій долучився до інформаційної кампанії на підтримку вакцинації
Саід Ісмагілов підтримує вакцинацію - 1+1
10.11.2021
Оцініть статтю: 
(77 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов долучився до промокампанії «Вакцинуйся. Разом ми сильніші», що її проводить група 1+1 media на своїх телеканалах. У відеозверненні шейха Саіда до вірних пояснюється важливість вакцинації від COVID-19 і чому це стало обов’язком № 1 для всього цивілізованого світу. 

«Ассаляму алейкум, шановні українці, шановні брати і сестри! Засновник ісламу пророк Мухаммад (мир йому і благословення) сказав: „Всевишній Аллаг не створив жодної хвороби, не створивши від неї ліків — окрім смерті“. Тому лікуватися й запобігати хворобі в ісламі вважається абсолютно нормальним. І, стикнувшись з пандемією COVID-19, мусульманський світ розуміє, що необхідно вжити всіх заходів для того, щоб зберегти своє життя, своє здоров’я. А якщо людина вже захворіла, то потрібно лікуватися», — каже духовний лідер українських мусульман.

Муфтій повідомив, що двічі вакцинувався, щойно з’явилася така можливість:

«Я сам така людина, що перехворіла спочатку коронавірусом, а потім, коли була доступна вакцина, я зробив і першу, і другу дозу».

Як наголошує Саід Ісмагілов, у мечетях Духовного управління мусульман України «Умма» від початку пандемії закликали прихожан запобігати хворобі:

«Ми з самого початку мотивували вірних, щоб вони не відмовлялися від вакцинації та намагалися запобігти хворобі. Ми схвалюємо вакцинацію. Взагалі мусульманський світ вважає, що в середньовіччі першим, хто почав досліджувати методику вакцинації, був Ібн Сіна, тобто відомий Авіценна. Саме він перший помітив, що та людина, яка перехворіла на якусь хворобу в легкому стані, вже не захворіє на цю хворобу у важкій формі. Тобто або хвороби взагалі не буде, або перебіг хвороби буде дуже легкий. Більшість мусульманських країн широко проводять вакцинацію. Є такі, які вже вакцинували майже все населення — це переважно маленькі країни Перської затоки. Коли до нас звертаються віруючі, я завжди кажу: «Порадьтеся з лікарем і йдіть вакцинуйтеся!» 

Звернення муфтія ДУМУ «Умма» Саіда Ісмагілова доступне за посиланням

Ролики інформаційно-соціальної промокампанії «Вакцинуйся. Разом ми сильніші» є продовженням масштабної кампанії, мета якої — допомогти суспільству зрозуміти важливість вакцинації проти COVID-19 для здобуття колективного імунітету та для здоров’я і добробуту кожного громадянина. Адже що більше людей приєднаються до цього процесу, то сильніше буде ціла країна в боротьбі з пандемією.

Нагадаємо, у 2020 році Українська рада з фатв і досліджень винесла рішення щодо карантину через загрозу поширення коронавірусу. У ньому звертається увага на шаріатську дозволеність і навіть бажаність молитися вдома, а не в мечеті під час епідемії. Це обґрунтовують тим, що одним із пріоритетів Ісламу є збереження здоров’я людини. Також фатва нагадує, що вчення ісламу охоплює всі розділи профілактичної медицини, зокрема запобігання інфекційним захворюванням, у тому числі карантин, ізолювання хворого, рекомендації не відвідувати країну (місце), де шириться вірус, і не покидати місця, де вже почалася епідемія. Фатва схвалює використання медичної допомоги та ліків, вакцинацію та профілактичне лікування.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.