Завершимо літо доброю справою - здамо кров безоплатно!

Завершимо літо доброю справою  - здамо кров безоплатно!
©️Стань донором/фейсбук
17.08.2018
Оцініть статтю: 
(364 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Ісламський культурний центр м. Києва продовжує добру справу, започатковану активісткою Тетяною Євлоєвою: 31 серпня на запрошення мусульман виїзна бригада Київського міського центру крові прибуде безпосередньо в ІКЦ, де буде підготуване приміщення для роботи з донорами.

Ініціатор проведення подібних акцій створила у соцмережі Facebook сторінку Української мусульманської ініціативи з пропаганди безоплатного донорства крові та її компонентів «Стань донором», де в публікаціях роз’яснюється, чому безоплатна кроводача настільки важлива, яким повинен бути спосіб життя і раціон харчування людини, що зважилася подарувати частинку себе заради порятунку життя іншого, які існують протипоказання та обмеження, і, звичайно, повідомляється про донорські дні в Ісламському культурному центрі:

— Ваша кров стане у пригоді, адже наприкінці літа донорів зазвичай мало (даються взнаки відпустки та шалена біганина перед навчальним роком для всіх, в кого вдома є школярі, студенти або викладачі), а потреба в донорській крові не лише не меншає, а навпаки, зростає (літній травматизм, аварії, загострення хронічних хвороб, тощо плюс до цього вже наявні реципієнти, котрим, попри вихідні, треба продовжувати лікування), — пишуть організатори акції, закликаючи і мусульман, і немусульман завершити літо доброю справою. — Долучайтеся! Традиційно раді бачити всіх, незалежно від віросповідання! З нас вже традиційно — чай з солодощами, бутербродики для відновлення після кроводачі, а також тепла компанія. Чекаємо на вас в Ісламському культурному центрі 31 серпня 2018 р., з 9:00 до 13:00.

Перш ніж лягти на стіл і надати свої руки для венопункції, донори дійсно відправляються чаювати: активісти завжди піклуються про те, аби було достатньо як солодощів та напоїв для тих, хто тільки йде на кроводачу, так і всіляких бутербродів для тих, хто вже поділився своєю кров’ю. А Київський міський центр крові у свою чергу видаватиме кожному донорові невелику суму як компенсацію за обід, бо після кроводачі рекомендовано посилене харчування. Сама ж кроводача — безоплатна, що особливо важливо для послідовників ісламу.

Зауважимо, кроводача — це ще й чудова нагода безкоштовно пройти медичне обстеження, бо самого лише бажання стати донором мало. Потенційний донор має здати кров на аналіз, пройти обстеження лікарем, і тільки після цього вирішується, допустити чи ні цю людину до здачі крові.

Для тих, хто хоче стати донором, але не знає, як підготуватися, в пригоді стане Пам’ятка донора, видання третє (україномовне та ілюстроване). Переглянути та завантажити електронну копію можна тут (кожна сторінка окремо) або тут (розгортами, щоби не розривати схеми навпіл), а отримати паперову копію — в Ісламському культурному центрі Києва. Пам’ятку розроблено активісткою Тетяною Євлоєвою та дизайнером Марією Захарченко ексклюзивно для проекту Стань донором, тож будь-яке копіювання та публікація має проводитися винятково з посиланням на авторство.

Свого часу активісти-мусульмани створили відеоролики, що закликають людей рятувати життя інших через донорство: «Стань донором — рятуй життя!» та «Українські мусульмани закликають здавати кров».

Як уже повідомляв «Іслам в Україні», мусульмани ІКЦ грошей за донорство не беруть. Як сказала донор Тетяна Євлоєва, мусульмани кров дарують:

— Звичайно ж, ми здаємо кров безоплатно: і з людських, і з релігійних міркувань. Всевишній дав нам наші тіла і всі їх органи в безкоштовне користування, і я не маю права… продавати його «на запчастини»!

Про те, як Тетяні Євлоєвій вдалося залучити до безоплатного донорства одновірців, читайте в матеріалі «Ми з тобою однієї крові — ти і я!» — мусульмани Києва — безоплатні донори».

Неодноразово безоплатне донорство ставало темою п’ятничної проповіді.

Читайте за темою:

АКТ БЕЗОПЛАТНОГО ДОНОРСТВА — ТЕЖ САДАКА: В КИЄВІ ВІДБУЛАСЯ АКЦІЯ «СТАНЬ ДОНОРОМ!»

ІСМАГІЛОВ: ПОРЯТУНОК ЖИТТЯ В ІСЛАМІ — ЦЕ ОДНА З НАЙБІЛЬШИХ ЦІННОСТЕЙ

КИЇВСЬКІ МУСУЛЬМАНИ ЗНЯЛИ НОВИЙ СОЦІАЛЬНИЙ РОЛІК «СТАНЬ ДОНОРОМ!»

АМІНА ОКУЄВА: «МОЄ ЖИТТЯ ВРЯТУВАЛИ ДОНОРСЬКА КРОВ І ЗУСИЛЛЯ ЛІКАРІВ. ПІЗНІШЕ Я САМА СТАЛА І ЛІКАРЕМ, І ДОНОРОМ»

ДОНОРИ-МУСУЛЬМАНИ ІСЛАМСЬКОГО КУЛЬТУРНОГО ЦЕНТРУ ЗАКЛИКАЮТЬ ЗДАВАТИ КРОВ

АКЦІЯ З ДОНОРСТВА В ДЕНЬ СОБОРНОСТІ — СИМВОЛ ЄДНОСТІ КРАЇНИ

День донорства в ІКЦ м. Києва в січні 2016 р
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.