25 січня — друга річниця створення на Філіппінах мусульманського автономного району Бангсаморо

26.01.2021
Оцініть статтю: 
(71 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

Автономія для мусульман-моро була утворена 25 січня 2019 року після референдуму в Західному Мінданао.

Створення Бангсаморо (офіційна назва — «Автономний район Бангсаморо в мусульманському Мінданао» або BARMM) підтверджено Комісією з виборів (COMELEC).

Створення Бангсаморо стало кульмінацією кількох років мирних переговорів між урядом Філіппін і кількома групами, що прагнули автономії — зокрема, з Moro Islamic Liberation Front (MILF), який закликав до створення регіону з більшими повноваженнями, переданими національному уряду.

На півдні Філіппін 21 січня і 6 лютого 2019 року відбулися два етапи голосування на референдумі з питання надання широкої автономії мусульманам з народності моро.

Референдум як частина угоди між урядом Філіппін і найсильнішою організацією мусульман проведений з метою забезпечення довгоочікуваного миру на півдні країни.

Переговори щодо закону «Про автономний район Бангсаморо» тривали з 1997 року й активізувалися з приходом до влади на Філіппінах президента Родріго Дутерте.

Рамкової угоди було досягнуто у 2016 році, а підсумковий документ підписано у 2017 році.

Згідно з домовленістю, створено уряд автономії Бангсаморо і сформовані шаріатські суди.

Текст рамкової угоди, відомої як Комплексна угода про Бангсаморо, узгоджений між адміністрацією Акіно і MILF у 2014 році.

Після продовження переговорів і дебатів щодо певних положень Конгрес Філіппін створив і ратифікував базовий закон для регіону, який зараз згадується як Bangsamoro Organic Law. Законопроект був підписаний президентом Родріго Дутерте 26 липня 2018 року.

На плебісциті 21 січня 2019 року мешканці регіону проголосували за створення автономії Бангсаморо, а пізніше, після проведення другої частини референдуму (6 лютого 2019 року) в сусідніх муніципалітетах і містечках у провінціях Ланао-дель-Норте і Котабато провінції Котабато були передані під юрисдикцію уряду Бангсаморо, збільшивши територію автономної області.

Таким чином, Бангсаморо є єдиним автономним регіоном на Філіппінах, переважна більшість населення якого — мусульмани.

На сьогодні перехідний уряд (до 2022 року) Бангсаморо вважається полігоном для широких дебатів щодо конституційної реформи і федералізму на Філіппінах.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.