Мусульмани мало представлені в парламентах країн Європи

Мусульмани мало представлені в парламентах країн Європи
Інфографіка © Агентство Анадолу:
28.07.2021
Оцініть статтю: 
(115 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Згідно з інфографікою, опублікованою на сайті найбільшого турецького інформагентства Анадолу (Anadolu Ajansı), мусульмани, що живуть у Європі та становлять істотну частину населення континенту, мало представлені на політичній арені європейських країн.

Вона була розроблена на підставі результатів дослідження доцента Університету Коч Шенера Актюрка й кандидата наук Юрія Котлярова про політичне представництво мусульман у нижніх палатах національних парламентів європейських країн у 2007–2018 рр.

Згідно з дослідженням, рівень політичного представництва мусульманських меншин істотно відрізняється у країнах Євросоюзу. Мусульмани мають високий рівень представництва в Бельгії, Болгарії, Нідерландах, Румунії та Сербії. За ними йдуть Хорватія, Фінляндія, Чорногорія та Норвегія.

До числа країн, де мусульманські меншини представлені на найнижчому рівні проти їх частки в загальній чисельності населення, належать Франція, Швейцарія, Іспанія, Італія, Велика Британія та Німеччина.

Особливо ця диспропорція вражає у Франції: у цій країні живе найбільша кількість мусульман у Західній Європі, але до Національних Зборів Франції 2007 року не обрано жодного депутата-мусульманина; 2014 року французькі послідовники ісламу були представлені 4 депутатами, у 2017 році — 8.

У Великобританії у співвідношенні з чисельністю населення представників мусульман в парламенті менше на 18 осіб.

В Італії тільки один депутат від мусульман обраний до Палати представників у 2010-му та у 2014–2015 роках, а 2018 року мусульмани зовсім не були представлені в парламенті.

У Данії, де широко поширена ультраправа політика, спостерігається досить низьке представництво мусульман у парламенті.

На цьому тлі Фінляндія — приємний виняток. Це одна з небагатьох країн, де меншість представлена в парламенті пропорційно населенню: 2 депутати представляють 0,8 % мусульман цієї країни.

У Хорватії мусульмани становлять 1,5 % населення та представлені в парламенті відповідно до їх чисельности.

Мають можливість бути представленими в парламенті відповідно до своєї чисельности й мусульмани Бельгії, а іноді представництво мусульман за розглянутий період (2007–2017) могло бути й вище.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.