Експерт Amnesty International: Цензура китайських чиновників спотворила доктрини текстів Корану і Біблії — і, отже, релігії

Експерт Amnesty International: Цензура китайських чиновників спотворила доктрини текстів Корану і Біблії — і, отже, релігії
Експерт Amnesty International: Цензура китайських чиновників спотворила доктрини текстів Корану і Біблії — і, отже, релігії
16.01.2020
Оцініть статтю: 
(195 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Китай вирішив видати нові видання священних Корану і Біблії зі зміненими текстами, адаптованими до «соціалістичних цінностей».

Про це йдеться у матеріалі ALIF-TV «Китай перепише Коран і Біблію на догоду комунізму», розміщеному на відеохостингу YouTube.

Як повідомляють автори матеріалу, «Daily Mail» (друга за обсягом тиражу щоденна газета у Великобританії) пише з посиланням на високопоставленого чиновника КНР, що за задумом влади Піднебесної «у релігійних писаннях не повинно залишитися нічого, що суперечило б переконанням комуністичної партії».

У наданих виданню документах мова йде про «всебічну оцінку релігійної класики, яка не відповідає прогресові часу». Всім очевидно, що йдеться про Біблію і Коран як найбільш поширені Священні Книги.

У листопаді 2019 року було видано відповідний наказ під час засідання Комітету з етнічних і релігійних питань, у якому взяли участь 16 експертів, представники різних релігій, члени Центрального Комітету Комуністичної партії країни.

Голова китайської народної політичної конференції Ван Янг зазначив, що потрібно керуватися розпорядженнями Голови КНР Сі Цзіньпіна і «тлумачити приписи різних релігій відповідно до основних цінностей соціалізму і вимог епохи».

На думку чиновника, переоцінка релігійних книг допоможе запобігти «розмиванню країни екстремістськими думками».

Зустріч провели після того як деякі європейські країни висловили критичні зауваження щодо релігійної і національної політики Пекіна.

В інтерв'ю виданню «Mail online» експерт з Китаю міжнародної неурядової правозахисної організації «Amnesty International» Патрік Пун заявив: «Цензурні плани свідчать про лицемірство китайського уряду, який дозволяє деяким релігіям функціонувати у країні, але тільки у строгих рамках, які визначає влада. Контроль чиновників — зокрема цензура Біблії і Корану — спотворив доктрини цих релігійних текстів і, отже, самих релігій. Це свідчить про відсутність релігійної свободи».

У зв'язку з останніми кроками Пекіна щодо викорінення релігійної і національної ідентичності народів (насамперед — уйгур), своє обурення висловила Консультативна рада Ісламської організації Малайзії.

Президент Консультативної ради Мохд Азмі Абд-Хамід зажадав від китайської влади роз'яснень щодо цього, заявивши таке:

«Ми обурені антимусульманською політикою Китаю. Переписування Корану буде розглядатися як війна проти ісламу — і мусульмани з усього світу безумовно виступатимуть проти цього. Нагадуємо Пекіну про неприпустимість перетину «червоної межі». Міжнародне співтовариство вже висловило свою критичну позицію щодо масових репресій проти уйгурських мусульман, і мусульмани не допустять такої образливої політики, спрямованої на зміну священного тексту Корану. Ми вимагаємо роз'яснень з цього питання. У разі відмови Китаю, ми будемо уважно стежити за тим, чи будуть подібні заходи фактично виконуватися або їх скасують».

Крім цього, пан Абд-Хамід закликав Організацію Ісламського співробітництва (ОІВ) не мовчати, а прямо заявити про катастрофічний стан мусульман у Китаї.

«Якщо китайський уряд дійсно ухвалив рішення про внесення змін до тексту Корану з метою адаптації змісту Священної книги до соціалістичних цінностей, а Організація Ісламського співробітництва обере позицію бездіяльності і невтручання щодо такої злісної політики, то вона більше не матиме права представляти мусульманські нації у сфері захисту їх інтересів й ісламу», —  заявив Мохд Азмі Абд-Хамід.

Офіційні китайські документи, що  потрапили до ЗМІ раніше, розкривають подробиці, пов'язані з існуванням в'язниць, у яких насильно утримують понад мільйон осіб, заарештованих за їх релігійні погляди й етнічну приналежність.

Колишні ув'язнені стверджують, що мусульман утримують у жахливих умовах, змушують зрікатися своєї віри, їсти свинину; забороняють розмовляти рідною мовою, а також застосовують щодо них жорстокі тортури — зокрема і для того, щоб змусити невинних людей обмовити себе, зізнатися у розпалюванні тероризму.

У листопаді минулого (2019) року Держсекретар США Майк Помпео заявив, що витік документів і розпоряджень Пекіна щодо мусульман доводять, що влада Китаю проводить масові і системні репресії проти мусульман й інших релігійних і національних меншин.

Ван Янг закликав створити «релігійну систему з китайськими особливостями». Подібні заходи виправдовують тим, що це — «історичний вибір Китаю».

У документах вищого керівництва Китаю, що потрапили у ЗМІ, сформульована вимога «не шкодувати уйгур». Тим часом МЗС Китаю називає журналістські розслідування про порушення прав мусульман і нацменшин у Китаї «вигадкою і фейковими новинами».

 

«Китай перепише Коран і Біблію на догоду комунізму»
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.