Громадянин Казахстану удостоєний вищої наукової нагороди Туреччини

Громадянин Казахстану удостоєний вищої наукової нагороди Туреччини
Громадянин Казахстану удостоєний вищої наукової нагороди Туреччини
Громадянин Казахстану удостоєний вищої наукової нагороди Туреччини

Рада Туреччини з науково-технічних досліджень (TÜBİTAK) удостоїла вищих нагород за видатні досягнення у науковій сфері ряд вчених, серед них − громадянин Казахстану Марат Ахмет. Вручення відбулося у Палаці президента Туреччини «Аксарай». Наукову нагороду професору з Актобе вручив Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган.

Уродженець Актюбінської області 51-річний Марат Ахмет − вчений, який отримав математичну освіту в Казахстані і після переїзду в Туреччину в 1998 році зміг продовжити свою наукову діяльність і досягти високих результатів.
Сьогодні Марат Ахмет − доктор математичних наук, професор, визнаний великий новатор математичних теорій. Його праці були видані як в Туреччині, так в Європі і США англійською мовою.

Вчений був удостоєний премії TÜBİTAK у зв’язку з науковими відкриттями в математиці, зокрема в теорії диференціальних рівнянь. Дослідження М. Ахмета широко використовуються не тільки в Туреччині, але й в інших європейських країнах.

Про це з посиланням на Посольство Республіки Казахстан у Туреччині повідомляє «Kazinform».

− Приємно, що наші співвітчизники демонструють високі результати своєї наукової діяльності не тільки в Казахстані, але і за кордоном. Такі приклади дають причини вважати, що Казахстан має величезний науковий потенціал, − зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Казахстан в Туреччині Жансеіт Туймебаєв.

Вчений висловив вдячність керівництву Ради Туреччини з науково-технічних досліджень за представлення його до вищої наукової нагороди в Туреччині.

Довідка:

Марат Ахмет народився в селі Восток Жовтневого району (нині Мугалжарський район). В Актобе отримав математичну освіту. У 1995–1998 роки Марат Ахмет був ректором актюбинського університету «Дуніє». З 1998 року по нині живе в Туреччині, працює на кафедрі математики Близькосхідного технічного університету. Також професор викладав в університетах Ваттерлоо в Канаді, Ла-Рошель у Франції та Університеті нафти і газу короля Фахда в Саудівській Аравії. В Ахмета дві дочки. Одна закінчила Прінстонський університет США і стала доктором економіки, друга навчається в докторантурі Гарвардського університету.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.