Малала Юсафзай написала книгу про біженців

Малала Юсафзай написала книгу про біженців
22.03.2018
Оцініть статтю: 
(533 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Восени цього року з друку вийде нова книга авторства лауреата Нобелівської премії миру Малали Юсафзай. У «Ми переміщені: реальні історії з життя біженців» зібрані «розповіді дівчат, з якими зустрічалася Малала в її поїздках до таборів біженців», сказано в прес-релізі видавництва Little, Brown and Company.

— У нинішній кризі біженців втрачається людяність, прихована за статистикою… Ми чуємо про мільйони біженців, сотні мігрантів, які опинилися в пастці на човні чи у вантажівці, але це відбувається тільки тоді, коли в новинах з’являється дійсно шокуюча картинка. Я знаю, що означає покинути свій дім. Я знаю історії багатьох людей, які змушені були зробити те саме. Сподіваюся, що розповідаючи історії тих, з ким я зустрічалася в останні кілька років, я допоможу іншим усвідомити, що відбувається, і викликати співчуття до мільйонів людей, переміщених в результаті конфлікту, — заявила Малала, передає Tribune.

На початку 2009-го у віці 11 років Малала Юсафзай стала відома у світі завдяки блогу (мовою урду), в якому вона детально розповідала про своє життя за режиму талібів, про їхні спроби взяти під контроль долину Сват (Пакистан) і про свої погляди на розвиток освіти для дівчаток. За свій блог Малала Юсафзай отримала щорічну пакистанську молодіжну премію миру.

У 2012 році ім’я Малали, відомої як студентський блогер для ВВС-урду, з новою силою зазвучало у заголовках світових ЗМІ після того, як вона стала мішенню кілера з «Талібану» — її намагалися вбити за те, що вона захищала право дівчаток на освіту…. Школярку, що описувала життя в долині Сват, де вона жила, після замаху на її життя було літаком доставлено у Пешавар, а потім — до Великобританії, де вона живе і сьогодні.

У 2014 році Малала Юсафзай була удостоєна Нобелівської премії миру, ставши наймолодшим лауреатом (17 років) за всю історію існування премії. А в 2015 році вона виступала на ювілейній, 70-й сесії, Генеральної Асамблеї ООН відразу після Папи Римського.

Нині Малала вчиться в Оксфордському університеті, вивчає філософію, політику та економіку.

Нагадаємо, в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку 10 квітня 2017 року Генеральний секретар Антоніу Гутерріш офіційно призначив пакистанську правозахисницю Малалу Юсуфзай новим Посланцем миру ООН.

«Ми переміщені: реальні історії з життя біженців» не є першою книгою Малали. У 2012 році були видані її мемуари «Я Малала: Розповідь про дівчину, яка рухалась шляхом освіти і була зупинена талібами», а пізніше — книга «Чарівний олівець Малали».

Виручка від продажу книги надійде у Фонд Малали, некомерційну організацію, створену для отримання початкової та середньої освіти дівчатками. Книга виходить 4 вересня 2018 року і вже доступна для попереднього замовлення.

Довідка:

Почесне звання Посланця миру ООН привласнюється видатним діячам у правозахисній сфері, в галузі мистецтва, музики, науки, спорту, які погодилися привертати увагу міжнародної громадськості до роботи ООН.

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.