Муфтій Саід Ісмагілов закликав до молитви за душі загиблих внаслідок теракту у Новій Зеландії

Муфтій Саід Ісмагілов закликав до молитви за душі загиблих внаслідок теракту у  Новій Зеландії
Муфтій Саід Ісмагілов закликав до молитви за душі загиблих внаслідок теракту у Новій Зеландії
15.03.2019
Оцініть статтю: 
(198 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Під час джума-намазу 15 березня до мечетей Аль-Нур і Лінвуд Масджид у місті Крайстчерч (Нова Зеландія) увійшли озброєні люди і відкрили вогонь. Спочатку повідомляли про кількість загиблих від 9 до 27. Один з нападників — 28-річний австралієць Брентон Таррант. Перед тим, як розпочати стрілянину, він поширив 74-сторінковий маніфест, у якому заявив про свою ненависть до мігрантів, а також пояснив мотиви майбутнього нападу. Брентон сам назвав його терактом. Протягом 17 хвилин він стрімив з мечеті у Facebook, пізніше соцмережа видалила відео, його профіль також заблокували. Влада країни визнала напад терактом. Затримали чотирьох підозрюваних, одному з яких висунуте звинувачення у скоєнні масового вбивства.

За останніми даними, унаслідок теракту загинули 49 людей, ще 20 осіб постраждали.

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов висловив співчуття родинам загиблих і просить Всевишнього Аллага прийняти душі вбитих, як душі мучеників.

«Від імені мусульман України висловлюємо жалобу і співчуття родинам загиблих і просимо Всевишнього Аллага прийняти душі вбитих, як душі мучеників. Ми засуджуємо вбивства християн у церквах, так само, як і вчинення терористичних актів проти мусульман у мечетях. Тероризм не має релігійної приналежності, адже є великим гріхом і злочином! Тероризм гідний лише осуду і не має жодного виправдання. Незалежно від того, хто стоїть за цим терактом, підґрунтя для цих злочинів створює як ісламофобська риторика у ЗМІ, так і злочини терористів, які прикриваються ісламом для виправдання свого насильства», — заявляє Саід Ісмагілов.

Також Муфтій ДУМУ «Умма» прокоментував так званий «маніфест» терориста з погрозами на адресу мусульман, зокрема й українських:

«У «маніфесті» терориста, що вбив сьогодні мусульман у мечеті у Новій Зеландії, згадується Україна, і відповідно загрози адресовані, зокрема і мусульманам України: «You will find no reprieve, not in Iceland, not in Poland, not in New Zealand, not in Argentina, not in Ukraine» / «Ви не знайдете спокою ні в Ісландії, ні в Польщі, ні в Новій Зеландії, ні в Аргентині, ні в Україні». Через згадування терористами України, на сьогоднішньому джума-намазі прихожани були надзвичайно стурбовані, а дехто взагалі не прийшов на молитву, очікуючи, що теракт може повторитися в Україні. Перед молитвою до мене зверталися чоловіки із запитаннями про наявність заходів безпеки, а також цікавилися, чи викликали ми поліцію або Національну гвардію для охорони мечеті і підготували джгути і медикаменти тощо. Люди запитували також про те, що робити, якщо раптом їх почнуть вбивати? Сьогоднішні події і погрози були настільки неочікуваними, що ми не встигли продумати заходи безпеки.

Маю надію, що в Україні ніколи такого не станеться, проте дивно, чому терористи згадали зі 195 країн світу лише п’ять країн, і нашу Україну зокрема?»

Тим часом в інших країнах світу влада, не чекаючи звернень чи прохань з боку мусульман, посилює заходи безпеки. Зокрема, Велика Британія активізувала заходи безпеки поблизу мечетей після нападів на дві мечеті у Новій Зеландії, внаслідок яких загинули 49 осіб. Про це повідомляє ВВС. Навколо мечетей у Британії збільшили кількість поліцейських патрулів, а експерти з питань боротьби з тероризмом і служби безпеки зустрінуться з міністром внутрішніх справ, щоб обговорити алгоритм дій щодо захисту релігійних установ мусульман.

У статті, опублікованій у Європейській правді, аналізується, чому трагедія у Новій Зеландії має стати уроком для ЄС.

Масові розстріли людей у двох мечетях невеликого міста Крайстчерч у Новій Зеландії стали тривожним сигналом для усього світу, і особливо для Європи і США. Трагедія у Новій Зеландії — один з найбільших терактів, скоєних не ісламськими терористами, а білими ультраправими екстремістами проти мусульман. Один з нападників — австралійський ультра-націоналіст Брентон Таррант, перед тим, як зайти до мечеті «Ан-Нур» і розпочати вбивство людей, назвав себе «звичайним білим чоловіком з бідної робочої родини», й опублікував маніфест, у якому закликав припинити імміграцію мусульман до Європи, і навіть назвав себе фашистом.

Напад у Крайстчерч — продукт атмосфери ненависті й упереджень, які багато років культивуються на Заході. Міграційні хвилі 2014–2015 років, а також зростання ісламського екстремізму після появи терористів «Ісламської держави», стали шоком для Заходу і трампліном, який вивів на політичний Олімп правих політиків.

Ідеологічна основа більшості їхніх політичних програм і гасел полягала в антиміграційній риториці, ісламофобії і захисті національної ідентичності, загрозою для якої, як їм здається, є глобалізація і масова міграція населення.

«Фідес» і «Йоббік» в Угорщині, Партія незалежності Сполученого Королівства у Британії, «Національний фронт» у Франції, Рух 5 зірок і «Ліга» в Італії й інші — усі ці політичні сили, так чи інакше, використовували риторику ненависті і расизму у своїх політичних цілях, що й призвело певною мірою до зростання соціального напруження у європейському суспільстві і загострення проблеми мігрантів.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.