У Казані стартував XII Міжнародний фестиваль мусульманського кіно. В рамках відкриття пройшов закритий
Як пише перший заступник муфтія Республіки Татарстан Рустам Батир в статті для БІЗНЕС Online, як і вимагає Іслам, у фільмі не демонструється обличчя Посланця Всевишнього. Такий підхід для мусульман є висловленням надзвичайної поваги до нього. Однак, будучи іранським режисером, Маджиді отримав благословення шиїтських богословів на те, щоб в кадрі звучав голос хлопчика, який грає Пророка. Нам також показують цього актора зі спини, його руки і волосся. Є й інші аналогічні моменти. У сунітському Ісламі так не прийнято, тому картину не варто розглядати як навчальний посібник, кінематографічну хрестоматію. Вона залишається насамперед художнім твором.
Відзначається, що картина іранського режисера Маджида Маджиді «Мухаммад — Посланець Всевишнього» дуже вразила професіоналів. Рустам Батир вважає, що цей шедевр може стати відкриттям осіннього фестивалю:
— Це дійсно шедевр. Масштабна епічна картина про пророка Мухаммада. Іранські кінематографісти знову закріпили за собою статус одних з лідерів світового кіно і абсолютних кінолідерів в ісламському світі. Фільм про Пророка знімати тяжко. Його ім’я святе для більш ніж мільярда людей на землі. І тут неприпустимі
Фільм дуже яскравий. Для його зйомок було побудовано два кінематографічних містечка — стародавні Мекка і Медіна. Колоритні історичні костюми, панорамні зйомки, до дрібниць відпрацьовані образи героїв — з кіношного боку тут ні до чого причепитися. Власне, над картиною працювали професіонали вищого рівня. Сам Маджіді — номінант на премію Оскар. Музику до фільму писав композитор «Мільйонера з нетрів» індієць Алла Ракха Рахман, двічі оскароносець. До речі, він повністю відмовився від свого гонорару. «Я хотів зробити щось від душі для цієї великої людини», — говорив він про Пророка, пояснюючи своє рішення. Від більшої частини гонорару відмовився оператор фільму, володар Оскара італієць Віттторіо Стораро («Останній імператор», «Апокаліпсис сьогодні»). Творці фільму не на словах, а серцем перейнялися тим, кому була присвячена їх робота. І це відчувається в кожному кадрі. Їх щирість передається глядачеві, — стверджує Рустам Батир.
Цьогоріч у рамках фестивалю відбудеться показ 60 фільмів з 33 країн. Його мета- сформувати у світової спільноти, зокрема і в Росії, правильне та об’єктивне уявлення про мусульман та Іслам.