ОІС ухвалила резолюцію щодо становища кримських татар на окупованому півострові

ОІС ухвалила резолюцію щодо становища кримських татар на окупованому півострові
Учасники 51-ї сесії Ради Міністрів закордонних справ Організації ісламської співпраці
25.06.2025
Оцініть статтю: 
(4 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

22 червня у Стамбулі завершилася дводенна сесія Ради Міністрів закордонних справ Організації ісламської співпраці (ОІС). Участь у заході як запрошені гості взяли лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв та представники української делегації.

Напередодні сесії Меджліс кримськотатарського народу звернувся до учасників зі спеціальним зверненням, закликавши держави-члени ОІС до активної підтримки України в умовах російської агресії та до захисту прав кримськотатарського народу, що далі зазнає переслідувань в окупованому Криму.

У рамках форуму Мустафа Джемілєв мав кілька двосторонніх зустрічей, зокрема з міністром закордонних справ Туреччини Хаканом Фіданом та з іншими представниками членів ОІС. Основною темою обговорень була ситуація у Криму: порушення там прав людини, політичні репресії та фактична заборона на національне та релігійне життя кримських татар в умовах російської окупації.

Частина сесії відбувалася в закритому режимі, зокрема, ухвалення резолюцій та рішень. Результатом обговорення становища мусульман у країнах, що не є членами ОІС, стало ухвалення окремої резолюції щодо кримських татар. У документі є заклик до негайного звільнення всіх політично ув’язнених кримських татар, а також положення про можливість залучення Генерального секретаря ОІС та профільних інституцій організації до моніторингу ситуації з правами кримських татар на окупованому РФ півострові.

Результати цього моніторингу мають лягти в основу доповіді, що буде представлена на наступній, 52-й, сесії Ради Міністрів закордонних справ ОІС у 2026 році.

Як зазначають представники Меджлісу, резолюція не містить чітких і прямих формулювань із засудженням дій Російської Федерації, а її загальний тон обережний та розпливчастий. На думку експертів, це пов’язано з позицією низки держав-членів ОІС, що традиційно уникають відкритої критики Росії з політичних або економічних міркувань. Така позиція потребує подальшого посилення інформаційної роботи та дипломатичних контактів із країнами-членами ОІС. 

Меджліс кримськотатарського народу буде поглиблювати взаємодію з цими державами, що донести правдиву інформацію про переслідування кримських татар, системні порушення прав людини в окупованому Криму та потребу більшої міжнародної підтримки, адже участь України в заходах Організації ісламської співпраці — це не лише важлива дипломатична присутність, а й стратегічна платформа для просування питань прав людини, захисту корінних народів та формування глобальної солідарности в боротьбі з російською агресією.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.