Правозахисниця Вікторія Нестеренко: «Люди бояться „Талібан“, тому що не знають чого їм чекати»

Правозахисниця Вікторія Нестеренко: « Люди бояться „Талібан“, тому що не знають чого їм чекати »
Правозахисниця Вікторія Нестеренко: «Ситуація в Афганістані лякає: люди не знають, як їм далі жити»
23.08.2021
Оцініть статтю: 
(249 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Після того як владу в Афганістані захопили таліби, багато місцевих жителів хочуть покинути країну. Вони налякані й не знають, як їм далі жити. 

Про це розповіла голова правління правозахисної організації «Разом з законом» Вікторія Нестеренко у програмі «5 запитань» телеканалу «Дом»:

«Як я знаю зі слів моїх знайомих, ситуація в Афганістані лякає: люди не знають, як їм далі жити й що робити. Вони кажуть, що якось намагаються знайти вихід із ситуації, якось виїхати з країни, але, на жаль, не можуть цього зробити. Тому люди кажуть, що намагаються якось жити з цим, що вони повинні якось звикнути, але вони в підвішеному стані. Вони не розуміють політики, що її хоче запровадити „Талібан“…» 

Зокрема, багато людей не можуть вилетіти з країни через відсутність віз і заборони на польоти, додала пані Нестеренко: 

«Вони (афганці. — Ред.) запам'ятали той негативний образ талібів, що склався у них 20–30 років тому. Те, що тепер відбувається — так, ситуація трохи інша, до кінця незрозуміла. Відповідно, багато хто хоче втекти, бо вони не готові до нових правил. Їх влаштовувала та політика й та влада, що була перед цим. Тому люди, що мають можливість утекти, звичайно, тікають звідти. Але не всі можуть це зробити, бо нема віз, нема перельотів».

Людей лякає і те, яка буде політика нової влади, адже таліби хочуть запровадити «закони шаріату». 

«У кожній ісламській країні, в кожній державі тепер нема остаточних і точних законів шаріату. Бо в кожній країні є своє законодавство, основане як на шаріаті, так і на своїх якихось окремих законах. Ті закони, що тепер намагається запровадити „Талібан“ в Афганістані — вони до кінця ще незрозумілі, бо не кажуть офіційно, не роблять якісь заяви з приводу того, які буде запроваджено остаточні правила для людей. Отже, люди не знають, як їм поводитися в тій чи тій ситуації, вони бояться», — зазначила правозахисниця.

Повна версія інтерв'ю — Чого чекати жителям Афганістану після захоплення влади талібами: «5 питань» з Вікторією Нестеренко.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.