Президент Узбекистану дозволив носити хіджаб у громадських місцях

Президент Узбекистану дозволив носити хіджаб у громадських місцях
Президент Узбекистану Шавкат Мірзіяєв.
08.07.2021
Оцініть статтю: 
(86 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Президент Узбекистану Шавкат Мірзійоєв 5 липня підписав закон «Про свободу совісти та релігійні організації» в новій редакції. У ньому скасована норма про заборону появи громадян Узбекистану в громадських місцях в культовому одязі, в тому числі в хіджабах. Про це повідомляє узбецька редакція «Радіо Свобода».

Скасовано заборону на перебування у громадських місцях у так званому культовому одязі, бо в чинних актах законодавства відсутнє правове визначення поняття «культовий одяг». Ця тема вже багато років є предметом різних дискусій в Узбекистані.

Також, згідно з документом, спрощено порядок реєстрації та припинення діяльності релігійних організацій. Удвічі скорочено кількість громадян, що можуть зареєструвати місцеву релігійну організацію, в тому числі відкрити мечеть або культову установу інших релігій. Тепер для створення місцевої релігійної організації потрібні підписи щонайменше 50 громадян, які досягли 18-річного віку.

Скасовано вимогу наявности в релігійній організації 100 ініціаторів для створення центрального керівного органу релігійних організацій та навчальних закладів. Також скасовано порядок отримання згоди сходу громадян махаллі, що було треба для створення релігійної організації.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.