Саудівські жінки можуть працювати туристичними гідами

Саудівські жінки можуть працювати туристичними гідами
©️ Saudi Gazette: Абір Абу Солейман, туристичний гід, з туристами в Джидді
Саудівські жінки можуть працювати туристичними гідами
©️ Saudi Gazette: Жінки й чоловіки опановують професію гіда
Саудівські жінки можуть працювати туристичними гідами
Саудівські жінки можуть працювати туристичними гідами
30.01.2019
Оцініть статтю: 
(244 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У Саудівській Аравії видадуть перші 150 ліцензій туристичних гідів жінкам, що здобули відповідну освіту.

Саудівський комітет із туризму та національної спадщини (SCTH) почне видавати такі ліцензії вже цього місяця, повідомляє Saudi Gazette з посиланням на «Аль-Мадіна» (Al-Madina newspaper).

150 жінок, що вивчали туризм, уже подали заявки на отримання ліцензії. Керівник Saudi Travel Directory Саттам аль-Балаві (Sattam Al-Balawi) заявив, що комісія зробила практичні кроки в цьому напрямку. Зокрема, перші кваліфікаційні тренінги для жінок уже проводять у провінції Табук. Він також пояснив, що заявниця повинна бути старша за 23 роки, не мати медичних протипоказань, пройти кваліфікаційні тести комісії, а також успішно пройти навчання з надання першої допомоги.

Імад Манші (Еmad Manshi), професор факультету туризму в Університеті короля Сауда (Ер-Ріяд), каже:

«Саудівські жінки мають потрібну освіту, навички для роботи гідами й досягли успіху в цій галузі. Міжнародний досвід показує, що жінки становлять найбільшу частину співпрацівників в індустрії туризму, що вони відрізняються гостинністю та відмінною організацією турів».

Імад Манші додає, що жінки, як правило, уважніші, зосередженіші на деталях, та закликає до розширення стипендій для вивчення туризму як для чоловіків Саудівської Аравії, так і для жінок, щоб вони могли зайняти робочі місця в цьому секторі.

Зауважимо, що й перед цим у Саудівській Аравії жінки надавали екскурсійні послуги, але здебільшого на громадських засадах. Відтепер вони можуть бути професіональними гідами. Зокрема, видання наводить слова двох жінок, що готуються отримати ліцензію.

Абір Абу Солейман (Abeer Abu Solaiman), жінка-гід, поки працює безкоштовно, на громадських засадах. Вона розповіла, що водити екскурсії почала в Джидді 2011 року, коли заснувала групу під назвою «Серце історії Джидди» з метою відродити архітектурну спадщину центру міста, докладати зусиль для поширення культури та її збереження. Її діяльність цілком залежала від особистих зусиль, вона самостійно створила базу даних для спілкування з власниками старих будинків.

«У 2011–2015 роках я могла самостійно провести безплатні екскурсії для понад 12 000 гостей міста», — сказала вона.

Абу Солейман вільно володіє англійською, французькою, іспанською, італійською та арабською мовами. Вона певна, що легко працюватиме гідом, коли отримає ліцензію.

Арідж Фалата (Areej Falatah), друга претендентка на отримання ліцензії гіда, розповіла, що надавала послуги екскурсовода, не маючи спеціальної ліцензії, п'ять років, а тепер, коли їй видадуть ліцензію, вона зможе офіційно працювати гідом.

Тим часом SCTH працює над ліцензуванням трьох приватних музеїв у Мецці, що приєднаються до п'ятьох інших у місті.

«Вісім приватних музеїв разом сформують туристичне та культурне багатство у Святому місті», — каже директор Комісії в Мецці Хішам бен Мохаммед Мадані (Hisham Bin Mohammed Madani).

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.