Систематичне порушення прав людини в окупованому Росією Криму потребує невідкладного застосування звичайних моніторингових механізмів Ради Європи з метою проведення комплексної оцінки ситуації на півострові.
На цьому наголосив Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні, повідомляє кореспондент Укрінформу.
— Донині Росія відкидає створення постійного моніторингу прав людини на півострові з боку міжнародних організацій. Ці обставини вимагають повного та невідкладного застосування звичайних моніторингових механізмів Ради Європи з метою проведення комплексної оцінки ситуації, — заявив Прокопчук у відповідь на доповідь присутньої на засіданні комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович.
Український дипломат наголосив, що як для ОБСЄ, так і для Ради Європи, ключовими цінностями яких є демократія і верховенство права, найбільші виклики походять з Росії та її політики агресії і серйозного порушення політичних зобов’язань ОБСЄ та юридичних зобов’язань Ради Європи.
— Найбільш кричущі порушення прав людини відбуваються на територіях, які зазнали російської агресії та залишаються під нелегальною окупацією Росії, — підкреслив він.
Прокопчук звернув увагу присутніх на те, що в тимчасово окупованому Криму «українці та кримські татари зазнають систематичних порушень їх прав, журналісти, християнські та мусульманські релігійні меншини, правозахисники та активісти зазнають переслідувань та утисків».
— Існує багато випадків незаконних затримань, насильницьких зникнень, тортур і вбивств з боку російської окупаційної влади та її структур, що не розслідуються, — додав він.
Український дипломат також зазначив, що всупереч міжнародним зобов’язанням Росія повністю ігнорує ухвалене у 2017 році Міжнародним судом ООН рішення про введення тимчасових заходів у справі за позовом України проти РФ у зв’язку із Міжнародною конвенцією про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.
— Росія не виконує свої зобов’язання як держава-окупант відповідно до міжнародного права, і, зокрема, здійснила численні навмисні порушення міжнародного гуманітарного права, — додав він.