Том Купер: «Криза у відносинах Ізраїлю та Палестини — зручний привід для відмови в допомозі Україні»

Том Купер: «Криза у відносинах Ізраїлю та Палестини — зручний привід для відмови в допомозі Україні»
155-мм снаряди, передані Збройним Силам України від США
27.10.2023
Оцініть статтю: 
(29 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Відомий військовий аналітик Том Купер (Tom Cooper) висловив думку щодо рішення США перенаправити частину військової допомоги, призначеної Україні, Ізраїлю.

«Лише за кілька днів після початку великої ізраїльсько-палестинської кризи, що спонукала США перенаправити більшу частину своєї військової допомоги України Ізраїлю, Путін розпочав найбільший з лютого 2022 року наступ в Україні, — каже Купер. — <…> Так само випадкова та абсолютно непередбачувана — справді, хто б міг подумати?! — та швидкість, з якою США поспішають надати Ізраїлю величезні обсяги військової допомоги, зокрема тисячі 155-міліметрових снарядів, виготовлених для України… Я такий здивований, що не можу вимовити А ще я забув поставити собі такі питання: скільки українських солдатів убито чи скалічено лише цього літа через місячні затримки в постачанні (або відвертої відмови від постачання) сучасної зброї з американських, німецьких, французьких, британських та інших запасів? Скільки вбито чи скалічено за допомогою Ка-52 (гелікоптери ВПС РФ. — Ред.), бо, наприклад, США затримали постачання ракет ATACMS? А потім… ще одне питання, що ніколи не спадало мені на думку: як ті найрозумніші та турбодемократичні західні уряди ухвалюють ці рішення? Водночас західні ЗМІ, що роблять все для розвінчання корупції в Україні, ігнорують корупцію Нетаньягу, демонтаж ним залишків ізраїльської демократії — майже так само, як ігнорують його дружбу та ділові відносини з Путіним. Але ви знаєте мене та мої неприємні питання — на них ніколи не відповідають».

Від початку широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну Том Купер регулярно з проукраїнських позицій висвітлює перебіг воєнних дій. До 2022 року він спеціалізувався на аналізі військових операцій на Близькому Сході.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.