У Китаї заборонили арабську в'язь й ісламські символи

У Китаї заборонили арабську в'язь й ісламські символи
©Голос Ісламу
14.08.2019
Оцініть статтю: 
(258 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У китайській столиці влада видала наказ про заборону на використання букв арабського алфавіту і символів, пов'язаних з ісламом, на вивісках халяльних ресторанів і кіосків з їжею.

Як повідомляє Голос Ісламу з посиланням на Al-Jazeera, ця кампанія є частиною національних зусиль з «китаїзації» мусульманського населення КНР.

Співробітники 11 ресторанів і магазинів з халяльними продуктами у Пекіні підтвердили факт заборони чиновників на використання на вивісках і рекламі зображень, пов'язаних з ісламом, — півмісяця і слова «халяль», написаного арабською.

Урядові працівники з різних офісів зажадали від керівника однієї пекінської лавки закрити напис «халяль» арабською мовою на вивісці його магазину, а потім спостерігали, як він це робить.

«Вони сказали, що це іноземна культура, і ми повинні використовувати більше китайської культури», — сказав менеджер, який, як і всі власники ресторанів і співробітники, відмовився назвати своє ім'я через делікатність проблеми.

Кампанія проти арабської писемності й ісламських образів набирає обертів з 2016 року і спрямована на забезпечення відповідності релігій основный культурі Китаю.

Під час проведення кампанії на багатьох мечетях країни були видалені куполи у близькосхідному стилі, які замінили елементами у стилі китайських пагод.

У Пекіні, за даними додатка Meituan Dianping Food Delivery App, є щонайменше 1000 халяльних магазинів і ресторанів, розташованих в історичному мусульманському кварталі міста, а також в інших кварталах.

Кілька великих магазинів, які відвідав Reuters, вже замінили свої знаки китайським терміном «халяль» — «qing zhen», у той час як інші лише прикрили арабські й ісламські зображення стрічкою або наліпками.

Комітет уряду Пекіна з етнічних і релігійних питань відмовився від коментарів, заявивши, що розпорядження про халяльні ресторани є національною директивою.

У той час як більшість власників магазинів, опитаних агентством Reuters, заявили, що вони не заперечують проти заміни своїх знаків, деякі зазначили, що така зміна збентежила їх клієнтів, а один працівник халяльної м'ясної лавки звинуватив владу у «стиранні» мусульманської культури.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.