Узбецьке стародавнє місто Хіва приймає гостей на Міжнародний культурний форум ЮНЕСКО

© Azia Travel: Стародавня Хіва заснована понад 2500 років тому
© Azia Travel: Стародавня Хіва заснована понад 2500 років тому
16.02.2021
Оцініть статтю: 
(65 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

«Середня Азія на перехресті цивілізацій» - таку назву матиме міжнародний форум, який пройде в місті Хіва в Узбекистані за підтримки ЮНЕСКО. 

Як передає портал "Новости ООН", в ЮНЕСКО вважають, що форум надасть ще одну можливість для вивчення і популяризації загальної культури і спільної спадщини цього регіону. 

Протягом декількох десятиліть ЮНЕСКО привертає увагу до загальної історії та загальному культурної спадщини Середньої Азії. В Організації, зокрема, дали старт проекту "Шовковий шлях", який дає можливість дізнатися про роль цього унікального сплетення торгових шляхів у розвитку культури, гастрономії і моди. 

Місто Хіва в Узбекистані, де відбудеться  форум, - один з найдавніших міст на Шовковому шляху. Він був центром освіти, науки і культури і служив колискою цивілізацій протягом тисячоліть, а внутрішнє місто стародавнього оазису Хіви «Ічан-Кала» в 1990 році був внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.  Ічан-Кала служив останньою зупинкою для караванів перед перетином пустелі на шляху до Ірану.

Незважаючи на те, що в місті збереглося лише невелика кількість старовинних споруд, він визнаний цілісним і добре збереженим комплексом середньоазіатської ісламської архітектури, до  якого входять Джума-мечеть, мавзолеї, медресе, а також палаци, побудовані Аллакуліханом на початку XIX ст. 

Про проект "Шовковий шлях" можна докладніше дізнатися на сайті ЮНЕСКО за посиланням

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.