В Австрії скасовано заборону на хустку для учениць початкових шкіл

©APA/dpa
©APA/dpa
14.12.2020
Оцініть статтю: 
(83 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Заборона хустки в початкових школах є неконституційною — Конституційний суд Австрії

Конституційний суд Австрії 11 грудня 2020 року скасував ухвалений торік закон, який забороняв дівчатам-ученицям початкових шкіл вдягати хустку, визнавши його неконституційним і дискримінаційним.

Суд пояснив, що закон «суперечить принципу рівності щодо свободи релігії, переконань і совісті».

Законодавчий орган ухвалив, що заборона стосувалася саме ісламських головних уборів (хіджабів), що варто розцінювати як дискримінацію за релігійною ознакою послідовників ісламу.

Про це повідомила у п’ятницю найбільша австрійська газета «Сronen Zeitung».

Як пояснив президент VfGH Крістоф Грабенвартер (Christoph Grabenwarter), принцип рівності у зв’язку з правом на свободу думки, совісті і релігії має забезпечувати релігійний і ідеологічний нейтралітет держави, і що хоча в тексті закону конкретно не згадується саме ісламський головний убір, однак намір законодавчого органу заборонити саме його виражено у юридичних матеріалах Закону про шкільну освіту.

«Ісламська традиція [цим законом] як така — виключена (…) Постанова (…) маргіналізує ісламське походження і традиції», — висловив критику пан Грабенвартер.

Національна рада прийняла суперечливий закон у середині травня 2019 року за коаліційного уряду, що складається з Австрійської народної партії й Австрійської партії свободи ÖVP-FPÖ.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.