Видатний живописець сучасності Іван Марчук вшановував пам’ять Кобзаря в «Українській хаті в Йорданії»

У приміщенні Посольства України в Йорданії 31 березня за участі УКЦ «Українська хата в Йорданії» відбулося святкування 204-ої річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Розпочав свято урочистою промовою Надзвичайний і Повноважний Посол України в Йорданії Сергій Пасько, який розповів про життєвий та творчий шлях Кобзаря і підкреслив актуальність його поезії в сьогоднішні дні.

Особливим гостем вечора став сучасний український живописець, народний художник України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка Іван Марчук, який повідав про свої роботи на тему Кобзаря, озвучив власні творчі плани та продекламував улюблені вірші. З великим задоволенням маестро дарував усім охочим автографи та фотографувався з ними на згадку.

Як повідомляє УКЦ «Українська хата в Йорданії», президент цієї організації Ольга Завидняк-Отум виступила перед гостями свята і розповіла про умови конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи», в якому вже другий рік поспіль бере участь українська громада Йорданії, та побажала успіхів цьогорічним учасникам.

Першим номером святкової програми була пісня «Ой, Кобзарю» на слова української поетеси Вікторії Абу-Кадум та музику Ольги Завидняк-Отум, що посіла друге місце на минулорічному конкурсі. На вечорі лунали найвідоміші вірші Тараса Шевченка у виконанні наймолодших і найстарших членів української громади, пісні на слова Кобзаря, була представлена авторська поезія, а дитячий колектив «ЮА Кідс» виконав тематичний танок «Заповіт».

Також відбулися прем’єри пісень про життя та творчість Кобзаря «Коли вечірня зійде зоря» та «Той світлий погляд зі світлини», слова до яких написала Вікторія Абу-Кадум, а музику — Ольга Завидняк-Отум.

Посол України в Йорданії Сергій Пасько вручив грамоти учасникам та переможцям минулорічного конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи», а номери, які були заявлені на святі, фіксувалися на відео для участі у конкурсі цьогорічному.

«Українська хата в Йорданії» також повідомила, що з 1 до 7 квітня 2018 року у Королівському культурному центрі проходитиме виставка робіт видатного живописця сучасності Івана Марчука під назвою «Голос моєї душі», на якій можна буде насолодитися творами митця, а також познайомитися з ним особисто.

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.