Звіт про релігійну свободу в Криму: репресії щодо кримських татар мотивовані політичними міркуваннями

Звіт про релігійну свободу в Криму: репресії щодо кримських татар мотивовані політичними міркуваннями
Правозахисники відзначили обмеження релігійної діяльності на окупованому півострові

Американська комісія з релігійної свободи (USCIRF) у своїй щорічній доповіді вперше зарахувала Росію до найжорстокіших порушників свободи віросповідання в світі, особливо через її дії в окупованому Криму та на Донбасі.

Про це пише КримSOS.

Правозахисники відзначили значні обмеження релігійної діяльності в окупованому Криму.

— У 2016 році російська окупаційна влада формалізувала свою політику погроз, залякування і дрібномасштабного терору, що проводиться стосовно кримських релігійних об’єднань, підозрюваних у нелояльності до російської держави, головним чином кримських татар та інших мусульман, — повідомляється у доповіді.

Окупаційна влада розшукує релігійну літературу, яка дозволена в Україні, але не в Росії, проводячи періодичні нальоти на приватні будинки, мечеті і ринки.

— Як мінімум 160 кримських татар та інших мусульман були затримані для допиту і зняття відбитків пальців. Більш того, адміністративний тиск чиниться й на інші релігійні об’єднання: в січні Київський патріархат Української православної церкви позбавили останнього місця богослужінь в Сімферополі, столиці Криму, а в Бахчисараї в грудні 2016 року було закрито церкву п’ятдесятників, — зазначають правозахисники.

Американські експерти відзначили, що репресії щодо кримських татар в основному мотивовані політичними міркуваннями, однак, вони підривають релігійну діяльність та інститути кримських татар:

— Російська влада також продовжує проводити кампанію проти кримських прихильників руху «Хізб ут-Тахрір», забороненого в Росії, але не в Україні.

У доповіді повідомляється, що російська влада Криму висунула вимогу, щоб всі кримські релігійні об’єднання станом на 1 січня 2016 року пройшли перереєстрацію відповідно до більш суворих російських правил.

Американська комісія з релігійної свободи очікує, що США і далі чинитиме тиск на Росію на найвищому рівні, працюватиме над звільненням релігійних в’язнів совісті з тим, щоб російський уряд гуманно ставився до ув’язнених і забезпечив кожному з них регулярний доступ до сім’ї, спостерігачів за дотриманням прав людини, належного медичного обслуговування та адвокатів і надав можливість сповідувати свою релігію.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.