Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > Президент України своїм Указом ліквідував Держкомнацрелігій

Президент України своїм Указом ліквідував Держкомнацрелігій

1
17.12.2010

Президент України Віктор Янукович ліквідував Державний комітет України у справах національностей і релігій. Про це мовиться в Указі Президента України Віктора Януковича №1085/2010 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади», який 9 грудня був оприлюднений на Офіційному Інтернет-представництві глави держави.

Згідно з Указом, реєструвати релігійні організації буде новоутворена Державна реєстраційна служба України. При цьому функції з реалізації державної політики у сфері релігії перейшли в компетенцію реорганізованого Міністерства культури України.

Сфери міжнаціональних відносин і захисту прав національних меншин України також відійшли у ведення цього Міністерства.

Іншим Указом №1113/2010 Президент України призначив Михайла Куліняка Міністром культури України. До цього часу він очолював Міністерство культури і туризму України, яке попало під реорганізацію.

Серед іншого президент Віктор Янукович доручив Уряду «вирішити в установленому порядку питання про ліквідацію Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі».

Нагадаємо, що функціонування вказаної Комісії передбачене Законом України «Про захист суспільної моралі».

Вказані зміни відбулися в рамках адміністративної реформи, яку ініціював глава держави, для оптимізації системи державного управління і витрат на утримання державних установ.

Як зазначають українські експерти, всі вказані функції, які виконував Державний комітет у справах національностей і релігій, відтепер реалізовуватиме Міністерство культури України.

Виняток становить лише реєстрація статутів (положень) релігійних організацій, яку згідно Указу Президента здійснюватиме Державна реєстраційна служба України, разом із реєстрацією громадських і благодійних організацій.

В той же час, згідно статті 14 Закону реєстрація статутів (положень) релігійних організацій знаходиться у компетенції державного органу у справах релігій, обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій, а в Республіці Крим – у компетенції Уряду Республіки Крим.

Таким чином, Указ Президента України №1085/2010 на даний момент суперечить чинному Закону України «Про свободу совісті і релігійні організації», а саме – у частині передачі функції реєстрації статутів релігійних організацій Державній реєстраційній службі України. У свою чергу це створює підстави для поспішного внесення змін до цього Закону, без належного їх опрацювання і без узгодження з релігійною громадськістю.

За матеріалами «Кримський світ»

Посилання на тему:

Держкомнацрелігій розробив новий законопроект про повернення культових будівель релігійним організаціям

Призначений новий голова Держкомнацрелігій

Представники Держкомнацрелігій та місії ООН обговорили проблеми кримських татар

Держкомнацрелігій привітав мусульман України з відкриттям мечеті в Луганську

В Держкомнацрелігій відбулося засідання Ради представників Духовних управлінь і центрів мусульман України

Кабмін призначив нового голову Держкомнацрелігій

Держкомнацрелігій просить міськраду Сімферополя прийняти «виважене рішення» щодо Соборної мечеті

Теги: 
НЕК
Закон України
релігія в Україні
Янукович
Президент України
Держкомнацрелігій

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novini-u-krayini/prezident-ukrayini-svoyim-ukazom-likviduvav-derzhkomnacreligiy