Президент України своїм Указом ліквідував Держкомнацрелігій

1
Як зазначають українські експерти, всі вказані функції, які виконував Державний комітет у справах національностей і релігій, відтепер реалізовуватиме Міністерство культури України.
17.12.2010
Оцініть статтю: 
(461 оцінка)
oksana
Зображення користувача oksana.

Президент України Віктор Янукович ліквідував Державний комітет України у справах національностей і релігій. Про це мовиться в Указі Президента України Віктора Януковича №1085/2010 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади», який 9 грудня був оприлюднений на Офіційному Інтернет-представництві глави держави.

Згідно з Указом, реєструвати релігійні організації буде новоутворена Державна реєстраційна служба України. При цьому функції з реалізації державної політики у сфері релігії перейшли в компетенцію реорганізованого Міністерства культури України.

Сфери міжнаціональних відносин і захисту прав національних меншин України також відійшли у ведення цього Міністерства.

Іншим Указом №1113/2010 Президент України призначив Михайла Куліняка Міністром культури України. До цього часу він очолював Міністерство культури і туризму України, яке попало під реорганізацію.

Серед іншого президент Віктор Янукович доручив Уряду «вирішити в установленому порядку питання про ліквідацію Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі».

Нагадаємо, що функціонування вказаної Комісії передбачене Законом України «Про захист суспільної моралі».

Вказані зміни відбулися в рамках адміністративної реформи, яку ініціював глава держави, для оптимізації системи державного управління і витрат на утримання державних установ.

Як зазначають українські експерти, всі вказані функції, які виконував Державний комітет у справах національностей і релігій, відтепер реалізовуватиме Міністерство культури України.

Виняток становить лише реєстрація статутів (положень) релігійних організацій, яку згідно Указу Президента здійснюватиме Державна реєстраційна служба України, разом із реєстрацією громадських і благодійних організацій.

В той же час, згідно статті 14 Закону реєстрація статутів (положень) релігійних організацій знаходиться у компетенції державного органу у справах релігій, обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій, а в Республіці Крим – у компетенції Уряду Республіки Крим.

Таким чином, Указ Президента України №1085/2010 на даний момент суперечить чинному Закону України «Про свободу совісті і релігійні організації», а саме – у частині передачі функції реєстрації статутів релігійних організацій Державній реєстраційній службі України. У свою чергу це створює підстави для поспішного внесення змін до цього Закону, без належного їх опрацювання і без узгодження з релігійною громадськістю.

За матеріалами «Кримський світ»

Посилання на тему:

Держкомнацрелігій розробив новий законопроект про повернення культових будівель релігійним організаціям

Призначений новий голова Держкомнацрелігій

Представники Держкомнацрелігій та місії ООН обговорили проблеми кримських татар

Держкомнацрелігій привітав мусульман України з відкриттям мечеті в Луганську

В Держкомнацрелігій відбулося засідання Ради представників Духовних управлінь і центрів мусульман України

Кабмін призначив нового голову Держкомнацрелігій

Держкомнацрелігій просить міськраду Сімферополя прийняти «виважене рішення» щодо Соборної мечеті

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.