Попереджений — означає озброєний. Часто чуємо цю фразу, і не думаємо, що озброюватися можна не тільки знанням про можливу небезпеку та превентивні заходи, а й як діяти у випадку, коли всі запобіжні заходи виявилися марними і біда все ж наздогнала. Особливо важливо знати, як реагувати в ситуації з погіршенням здоров’я, травмами у себе і навколишніх, як надати першу допомогу до приїзду медиків.
Саме навичкам першої долікарської допомоги представники Міжнародного комітету Червоного Хреста навчали минулої неділі, 15 січня, охочих, які відгукнулися на запрошення
Спеціаліст Комітету Олександр Романюк прочитав курс надання першої медичної допомоги, розповівши про ознаки та симптоми загрозливих для життя станів, а також розвінчавши поширені міфи, наприклад, про нібито корисність змазування жиром опіків або присипання землею людини, ураженої електричним струмом тощо.
Говорив інструктор і про важливість психологічної підтримки потерпілого або хворого, про правильну тактику поведінки того, хто надає допомогу. Нехтування правилами деонтології і медетики (саме так називається цей розділ медичних знань) може призвести до того, що згодом професійним лікарям доведеться долати ятрогенні розлади у пацієнта… Слухачок курсу поінформували про симптоми і надання необхідної допомоги, навчили навичкам
Як «пацієнтів і постраждалих» використали трьох манекенів, які виконували роль людей різних вікових когорт — немовляти, підлітка, дорослого. Після завершення курсу слухачкам вручили сертифікат міжнародного зразка.
На завершення заняття коуч Олександр Романюк побажав слухачкам курсу — нехай ці знання залишаться теоретичними, і нікому з них не доведеться зіткнутися з ситуацією, коли їх потрібно буде застосувати на практиці, але все ж, за словами учасниць заходу, після цих курсів вони у всеозброєнні і з більшою впевненістю готові діяти за непередбачених обставин.