В приміщенні Ісламського культурного центру міста Києва 19 грудня розпочався конкурс Корану серед читців з України, країн пострадянського простору та ближнього та дальнього зарубіжжя, які легально перебувають в Україні, мають громадянство, посвідку на постійне проживання або статус біженця).
Зголосилися продемонструвати своє знання священної книги 55 мусульман з усіх куточків України — як громадяни різної етнічної приналежності нашої країни, так і іноземці, що перебувають в Україні офіційно. Це вихідці з Палестини, Іраку, країн Африки, Росії, Республік Середньої Азії. Зауважимо — через те, що в деяких країнах через оголошену боротьбу з екстремізмом спостерігається упереджене ставлення до послідовників ісламу взагалі і навіть впроваджено заборону на зовнішні ознаки релігійності (бороди у чоловіків, хустини чи хіджаб у жінок), деякі учасники (зокрема, з Узбекистану) ще до початку конкурсу просили не озвучувати їхніх імен і не фотографувати їх під час конкурсу. Це пов’язано з тим, що через це можуть виникнути проблеми у їхніх родичів на батьківщині.
Перед тим всі учасники конкурсу пройшли перевірку знань на регіональному рівні в Ісламських культурних центрах за місцем свого проживання.
Як раніше повідомляв «Іслам в Україні», цей захід проводиться з ініціативи Всеукраїнської асоціації громадських організацій «Альраід» і Духовного управління мусульман України «Умма» за підтримки Всесвітньої ліги з вивчення Корану.
Конкурс розпочався зранку 19 грудня 2015 року за адресою вул. Дегтярівська, 25а. Його підсумки буде підбито в неділю, 20 грудня. Тоді ж відбудеться урочиста церемонія нагородження найкращих.
Під час урочистого відкриття конкурсу до присутніх зі словами вітання та напуття звернулися муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов, голова ВАГО «Альраід»
Рішення щодо рівня знань кожного з учасників ухвалює компетентне журі (хафіз Хайдер
В конкурсі читців Корану беруть участь як дорослі, так і діти. Для кожної вікової категорії визначено певне навантаження та вимоги. Учасники змагатимуться за п’ятьма рівнями складності — від п’ятого, де від конкурсанта вимагається прочитати напам’ять за усіма правилами таджвіду два джузи, до першого — де учасник має знати весь Коран.
Довідка:
Джуз (араб. جزء, мн.ч. اجزاء Аджза ') — буквально означає «частина». Джуз — це одна з