Міст взаєморозуміння культур будували молоді дослідники на літній школі "Іслам і мусульмани в Україні"

Міст взаєморозуміння культур будували молоді дослідники на літній школі "Іслам і мусульмани в Україні"
24.07.2012
Оцініть статтю: 
(483 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

10–15 липня 2012 року в Сімферополі відбулась І Міжнародна молодіжна ісламознавча літня школа «Іслам і мусульмани в Україні». Протягом п’яти днів молоді дослідники з різних міст України слухали лекції, читати свої доповіді та активно обговорювали їх, а також глибше познайомились з культурою регіону завдяки екскурсіям.

Організаторами були Всекримська молодіжна організація «Емель», Всеукраїнська громадська організація «Український центр ісламознавства», Всеукраїнська Асоціація громадських організацій «Альраід». Учасниками стали студенти та аспіранти з різних міст: Дніпропетровськ, Донецьк, Київ, Львів, Одеса, Сімферополь, Вінниця та інші.

За мету школи організатори поставили собі представити українському суспільству іслам таким, який він є насправді. Основою мирного співіснування будь-якого суспільства є знання культури одне одного, тож ця літня школа – пошук взаєморозуміння, міст дружби різних конфесій в Україні (тому обраний для проведення школи Крим є унікальним місцем, де всі конфесії жили в мирі), а її учасники мають важливу місію – знайомити інших з цими різними культурами.

Щоденно дослідники мали нагоду краще зрозуміти певні аспекти ісламу завдяки лекціям („Поняття джихада” – Аріфов С., „Джерела шаріату” та „Васатийя” – Дервішев Р., „Арабська весна” – Швед В., „Ставлення до християн в Ісламі” – Сархан Т., „Історія мусульман в Україні” – Ісмагілов С. та інші), після чого у чотирьох різних сесіях (міжрелігійні стосунки в Україні, релігійна філософія, сім’я в ісламі, мусульмани у медіапросторі) представлялись доповіді учасників з подальшим обговоренням.

Окремої згадки потребує культурно-розважальна складова школи, адже учасники мали можливість відвідали багато цікавих екскурсій: найстарішу в Сімферополі Ак-мечеть, Бахчисарайський палац, Свято-Успенський монастир (Кримська Лавра), Зінджирлі-медресе („медресе з ланцюгом”), Меморіал Ісмаїла Гаспринського, Неаполь Скіфський. Крім того, всі бажаючі могли відвідати мечеть під час молитви і ознайомитись з середини з релігіним життям українських мусульман.

На закритті школи організатори відмітили її більшу ефективність в порівнянні з круглими столами чи колоквіумами. ВАГО „Альраїд”, на відміну від багатьох, вже традиційно проводить дні науки, але саме на школі учасники мали можливість активно спілкуватись протягом тижня, обговорювати досліджувані аспекти ісламознавства і глибше познайомитись з життям мусульманської умми.

Організатори подякували всім учасникам за те, що вони обрали тему Сходу. Адже саме на плечах Сходу піднялась західна культура. Тож Схід – це не тільки географічне поняття, але й культурне. Тут, в ісламознавчій школі, відбувся діалог культур і, оминаючи стереотипи, було представлено толерантний іслам, який відстоює справедливість, поважає права кожної людини, пропонує конструктивну модель соціального життя.

Останнього дня школи учасників було нагороджено сертифікатами і цінними подарунки: літературою, відео- та аудіоматеріалами, які допоможуть в подальшому дослідженні ісламу. Слідкуйте за оновленнями на сайті "Іслам в Україні" і не пропустіть можливість взяти участь у ІІ Міжнародній молодіжній ісламознавчій літній школі наступного року!

Також всі бажаючі можуть взяти участь у VI Всеукраїнському конкурсі ісламознавчих досліджень молодих учених „Трансформаційні процеси в сучасному ісламському світі” (дедлайн 15 грудня 2012 року).

Нагадуємо, що 27 вересня 2012 року в Донецьку відбудеться ІІ Міжнародно-практична конференція „Іслам та ісламознавство в Україні”, тож до 7 вересня можна надіслати заявку на участь у роботі конференції.

За матеріалами risu.org.ua

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.