Сімдесят судів в один день — у Криму не зупиняються переслідування кримських татар

Сімдесят судів в один день — у Криму не зупиняються переслідування кримських татар
Ті, хто були притягнуті до адміністративної відповідальності, отримали штрафи в розмірі 10 тис. рублів — величезна сума для регіону
21.12.2017
Оцініть статтю: 
(561 оцінка)
admin
Зображення користувача admin.

Понад 70 судів над кримськотатарськими активістами відбулись у понеділок, 18 грудня, на території Кримського півострова — в Сімферополі і Джанкої, Алушті і Білогірську, Судаку, Кіровському, Красногвардійському та Совєтському районах. Всіх активістів судили за участь в одиночних пікетах, які відбулись 14 жовтня — правоохоронці розглядають пікети як «масову неузгоджену акцію».

Як повідомляє Amnesty International Ukraine, виконавчий директор організації Оксана Покальчук заявила, що окупаційна російська влада дедалі більше посуває межі огидних репресій проти кримськотатарської меншини, масово переслідуючи численних мирних кримськотатарських активістів:

— Раніше російські органи влади вислали або ув’язнили кримськотатарських лідерів, заборонили їх організацію, Меджліс, придушили кримськотатарські ЗМІ, тепер вони прагнуть знищити останню можливість для вираження інакомислення і позбавляють активістів права голосу під час одиночних пікетів, — зазначила Оксана Покальчук.

За її словами, подібні акції були абсолютно законними:

— Пікет не вимагає попереднього дозволу влади, і тому ці протести, нехай вони і пройшли одночасно в багатьох населених пунктах, були повністю законними навіть з точки зору російського законодавства. Хоча не можна забувати, що саме по собі застосування Росією свого законодавства на окупованій території є порушенням міжнародного гуманітарного права. Російська влада переслідує всіх хто мав сміливість висловитися, — додала пані Оксана.

Ті, хто були притягнуті до адміністративної відповідальності, отримали штрафи в розмірі 10 тис. рублів — величезна сума для регіону, де середня заробітна плата становить 24 тис.

Зазначимо, що публічних коментарів російської сторони з цього приводу немає.

Нагадаємо, у Криму 14 жовтня пройшла серія одиночних пікетів проти репресій силовиків щодо кримських татар, мусульман на анексованому Росією півострові.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.