У мусульман Донецької області почався Рамадан (відео)

1
Мечеть у Донецьку
13.08.2010
Оцініть статтю: 
(183 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

ТРК «ЮНІОН», 11.08.2010

Не їсти й не пити цілий місяць. У мусульман Донецької області почався Рамадан. Поки світить сонце, правовірні позбавляють себе всіх мирських слабостей. Їм заборонено навіть вгамувати спрагу у спеку.

У перший день найшанованішого мусульманами місяця в головній мечеті Донецька людей небагато. Спека і будні змушують чекати вечора, коли сюди прийде близько сотні чоловік.

Ірина Заїтова правовірна мусульманка. Не зважаючи на свій похилий вік, дотримується всіх правил. Говорить, що віра допомагає їй пережити будь-які труднощі.

Ірина Заїтова, мусульманка:

«Води можна тільки ввечері. О 8 годині ми починаємо їсти. О пів на третю починаємо їсти до без п'ятнадцяти три вночі. А Господь - Владика світу. Аллах дає терпіння, а ми терпимо».

Вимоги ісламу здійснимі, упевнені в Духовному центрі мусульман України. Ця релігія зародилася в жарких країнах і віруючі за 14 століть довели: можна вистояти піст і не зашкодити здоров'ю. Навіть у такий задушливий серпень, як цього року.

Фаріда Хафізова, прес-секретар Духовного центру мусульман України:

«Це наші закони і тут виключень немає. Саме якщо це стосується погоди. Звичайно, трохи послаблено, якщо людина, забувши, випила ковток води. Є випадки, коли якісь дії були зроблені, тоді вона цей день повинна в наступний час пропустити. Тримати піст, пропустити їжу в інший день».

Але якщо організм не витримує, імами допускають, щоб на вересень була перенесена й більша частина посту. Адже головна мета утримання від їжі й пиття – не катування організму, а наближення до Бога, говорять духовні вчителі. Людина повинна бути чистою не лише вчинками, а й помислами. Виглядати охайно й не лаятися.

Руслан Абдікєєв, муфтій:

«Головна причина, що людина хоче дотримуватися того наказу, який даний їй зверху. У Корані. Є ще такий вислів, який можна приблизно перекласти, що якщо людина не їсть, не п'є, але вона не перестала сваритися й лихословити, то такий піст Всевишньому не потрібний. Ця людина просто голодує».

Після заходу сонця мусульмани зроблять омовіння, приймуть їжу і вирушать у мечеть. Щоб людям було зручно вночі знайти дорогу до храму, спеціально запустили автобусний маршрут від зупинки «Автокрамниця» на бульварі Шевченка. У кого не буде можливості приїхати, той зробить свій намаз вдома, преклонивши коліна у бік Мекки.

Відео до статті

Оригінал статті на сайті ТРК «ЮНІОН»

Публікації на тему в українських ЗМІ:

Рамадан у Запоріжжі (ALEX TV)

У мусульман усього світу розпочався священний місяць Рамадан (УКРІНФОРМ)

У мусульман розпочався Рамадан (1+1)

З появою на небі молодика у мусульман починається піст священного місяця Рамадан (Факти і коментарі)

У мусульман України 21 серпня починається Рамадан (Релігія в Україні)

Мусульмани святкують закінчення Рамадану (ТСН)

Борщ на Рамадан. Іноземні студенти обіцяють покласти край посту у Вінниці (СТБ)

Як святкують Рамадан в Україні (ТСН)

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.