Напередодні Дня пам’яті жертв Голодомору учні гімназії «Наше майбутнє», що функціонує при Ісламському культурному центрі м. Києва, взяли участь у низці заходів, присвячених цій трагічній для України та українства даті.
Зауважимо, що в гімназії про жертв нелюдського тоталітарного режиму згадують не лише з нагоди якихось дат — учням регулярно намагаються доносити правду про ті часи. Але напередодні меморіальних заходів, що відбуваються не лише в нашій країні, але й в усьому світі, цій темі приділяється особлива увага — діти малюють плакати та стінгазети, пишуть твори, де висловлюють свої думки та почуття, беруть участь у лекціях, бесідах та тематичних екскурсіях.
Як розповіла завідувач з виховної роботи, викладач історії Галина Соценко, якщо в молодших класах
— Учні продемонстрували здатність до аналізу, ділилися роздумами, намагалися уявити, що можна було б зробити людям, аби врятуватися, і чи існував хоч маленький шанс на порятунок; моделювали свої можливі дії, ставлячи себе на місце лідерів закордонних країн — як можна було отримати правдиву інформацію про те, що відбувається, в який спосіб надати допомогу чи за допомогою дипломатії вплинути на радянську владу. Зрозуміло, що гімназисти усвідомлювали, що умовного способу з інфінітивами в історії не існує, але проговорювання можливих кроків, на думку дітей, може допомогти в майбутньому. Говорили й про те, чи існують наразі в якихось країнах
Цей «круглий стіл», як зауважила Галина Соценко, не лише значно поглибив знання гімназистів про Голодомор, а й став поживою для роздумів, стимулював інтерес учнів до історії.
Завідувач з виховної роботи також розповіла, що дотичним до заходів, присвячених вшануванню пам’яті жертв Голодомору, був і такий, що мав на меті наочно показати дітям цінність найголовнішого продукту, що є в раціоні харчування людини — хліба. Учням провели екскурсію на хлібокомбінат «Куліничі», де вони мали змогу подивитися фільм про історію хлібопечення, ознайомитися з усіма процесами виготовлення хліба та спекти його самостійно.
Цікаво, що до цих відвідин діти готувалися заздалегідь — навіть гроші на поїздку вони заробили собі під час організованого ними ж благодійного ярмарку, де реалізовували власноруч приготовані смаколики та свої вироби
Тож цей захід досяг кількох цілей: і показав, що в Україні достатньо хліба, тому навіть за умов неврожаїв не мало б бути тих трагічних наслідків, і прищепив повагу до цього продукту, і наочно показав, що таке зароблені власною працею гроші, і допоміг дітям усвідомити, скільки б життів свого часу цей хліб міг би врятувати…