Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у світі > У центрі Варшави з’явився кримськотатарський прапор

У центрі Варшави з’явився кримськотатарський прапор

У центрі Варшави з’явився кримськотатарський прапор
У центрі Варшави з’явився кримськотатарський прапор
У центрі Варшави з’явився кримськотатарський прапор
22.10.2015

У самому центрі Варшави, в українському інформаційному центрі «Ukrainsky swiat» на вул. Nowy swiat, 63 поруч з прапорами ЄС (Євросоюзу), Польщі, України з’явився й кримськотатарський стяг.

Кримськотатарський прапор — обличчя і символ кримськотатарського народу, — пише на своїй сторінці в Фейсбук Нафіс Кашапов — брат-близнюк громадського активіста Рафіса Кашапова, який в Росії за підтримку України і кримських татар заарештований і засуджений до 3 років позбавлення волі.

Як зазначив автор посту, встановлення кримськотатарського прапора в серці столиці Польщі є символом єднання багатонаціонального народу цієї країни, яка підтримує українців, білорусів, кримських та казанських татар, а також інших народів.

— Сьогодні трагічний час для кримських татар — військові агресори Росії захопили Крим. Для українців йде вітчизняна війна на захист своєї території від фашистів-окупантів, — йдеться у публікації брата кримськотатарського активіста. — Кожна національна республіка, держава мають свої символи, які виражають політичну самостійність і незалежність, свободу віросповідання, культуру, історію становлення та розвитку, національну самобутність. Країна, яка не зберігає свої святині, не цінує свій державний герб і прапор, не вчить нові покоління розуміти історію, цінувати і поважати державні символи, ризикує майбутнім свого народу.

Також Нафіс Кашапов нагадує про те, що кримськотатарський герб і гімн також є символами суверенітету Криму:

— У них дбайливо збережені риси, що відбивають мирні, творчі цілі народу. Герб, прапор і гімн — головні символи незалежності, що передають історико-культурну спадщину татарського народу, підкреслюють національний дух і гідність. Національний прапор — це історія і сьогодення народу. Немає історії — немає народу! У всі часи люди цінували прапор держави, дбайливо зберігали, вірили в його славу, присягали на вірність батьківщині, — пише він.

Крім того, Нафіс Кашапов розповів, що, коли він брав участь у мітингах у Москві і в Києві, у нього часто цікавилися значенням знака, зображеного на кримськотатарському прапорі — «тамга». Тому він роз’яснив:

— У стародавніх міфах людства відображена ця символіка в битвах. Родовий знак династії Гіраїв, яка правила на Кримському півострові, — taraq-tamğa (тарак-тамга). Тарак-тамга була затверджена як державний герб саме Хаджі Гіраєм. З тим пір цей знак є визнаним символом ханської влади. Є версія, за якою жовтий колір (тамга зображена саме в такому кольорі) — це колір золота, яке символізує фізичну і духовну чистоту, а блакитний — це колір скорботи. Якщо ці кольори зливаються, то дають зелений — колір життя і посвячення, безсмертя й істини.

Нафіс Кашапов у своїй публікації також висловив подяку Фонду «Відкритий діалог», громадській організації «ЕвромайданВаршава» за підтримку кримськотатарського народу під час проведення в Польщі в 2014–2015 рр. пікетів, маніфестацій, мітингів, Днів пам’яті загиблим кримським татарам в період депортацій в глибини територій СРСР.

Теги: 
Крим
Польща
Варшава
кримські татари
кримськотатарський прапор
тамга
символіка

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-sviti/u-centri-varshavy-zyavyvsya-krymskotatarskyy-prapor