Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > Фото на документи у хустці: проблему обіцяють вирішити за 4 місяці

Фото на документи у хустці: проблему обіцяють вирішити за 4 місяці

 проблему обіцяють вирішити за 4 місяці
 проблему обіцяють вирішити за 4 місяці
 проблему обіцяють вирішити за 4 місяці
 проблему обіцяють вирішити за 4 місяці
 проблему обіцяють вирішити за 4 місяці
24.11.2018

22 листопада в МВС відбулася координаційна нарада, присвячена розгляду питання про фотографування на документи в головному уборі, що не приховує обличчя та його овалу, з релігійних переконань.

На зустріч були запрошені представники релігійних організацій, зокрема ДУМУ «Умма», ДУМ Криму, ДУМУ, Римо-католицької, Української греко-католицької церков, Української церкви християн віри євангельської, Українського біблійного товариства, Української єпархії Вірменської апостольської церкви, Об’єднання юдейських релігійних організацій України. Головували заступник Міністра Внутрішніх справ України Тетяна Ковальчук та Голова Державної міграційної служби Максим Соколюк.

Пані Ковальчук відзначила символічність проведення такої зустрічі саме в День Гідності та Свободи. Вона підкреслила, що чиновники всіх рівнів, які зібралися в залі, рішуче налаштовані позитивно розв’язати це питання, і релігійні громади закликані не для протистояння, а для спільного обговорення якнайкращого способу розв’язання ситуації. Тож дискутували не про те, надати чи не надати вірним таку можливість, а про те, як цей дозвіл оформити нормативно.

Загалом вирішення проблеми чекають за 4 місяці. Представники МВС поділилися, що, з огляду на велику кількість уже виданих документів з фотокартками громадян у головних уборах, вирішено не анулювати ці документи й не змушувати громадян оформлювати їх повторно.

— Відповідно до ратифікованих Україною норм ІСАО, чітко прописано, що головний убір на фотовідбитку не допускається, за винятком таких випадків, які спеціально допускає держава, що видає документи. Ми розуміємо, що сьогодні це питання лягло виключно в площину внесення змін до державного стандарту, — зазначила Тетяна Іванівна.

Голова ДМС своєю чергою сказав, що не знайшов прикладу нормативного документа, що комплексно регулював би питання фотографування в головних уборах на будь-які документи, які посвідчують особу в інших країнах. Тож Україна має нагоду стати першою такою країною, що вирішить питання комплексно й покаже прогресивний приклад іншим. Пан Соколюк перелічив нормативні документи, що регулюють питання фотокарток на посвідченнях особи, та ініціював дискусію. Він також повідомив, що представники ДУМУ «Умма», щоб прискорити розв’язання питання й не чекати, доки знайдуться бюджетні кошти, зголосилися сплатити вартість розробки нового ДСТУ, який визначить вимоги до фотовідбитків. Державні органи радо пристали на цю пропозицію.

Предметом дискусії було, власне, чи лишити регулювання цього питання на рівні ДСТУ, чи потрібна постанова Кабінету Міністрів, де було б докладно виписано вимоги до фотовідбитків. Усі погодилися, що внесення змін до ДСТУ дозволить розв’язати проблему в короткостроковій перспективі й дасть час на опрацювання вагомішого нормативного акту.

Говорили й про те, як забезпечити простоту візуальної ідентифікації особи, що носить головний убір, за фотовідбитком. Зокрема, юрист ДУМК Енвер Кадиров зазначив, що треба прописати таку умову, як контрастність: головний убір має відрізнятися від кольору обличчя та кольору фону, щоби було чітке зображення контуру голови.

Еміне Джапарова, перший заступник Міністра інформаційної політики України, підкреслила, що дуже втішно бачити таку готовність державних структур дослухатися до проблем громадян, зокрема мешканців окупованих територій: найбільше українських мусульман компактно проживають в окупованому Криму, чимало з них стали вимушеними переселенцями, і неможливість вчасно отримати чи поновити документи погіршує їхнє й так вразливе становище. Вона попросила внести зміни й доповнення до відповідних нормативних актів якнайскоріше, бо чимало жінок нині в «підвішеному» стані й не можуть користуватися своїми правами та здійснювати громадянські обов’язки, наприклад, голосувати, через неможливість отримати або поновити документи.

 

Теги: 
фотографування у хустині
фото у хіджабі
ДМС України
мусульманки України
ДУМУ Умма
фото на документи

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-krayini/foto-na-dokumenty-u-hustci-problemu-obicyayut-vyrishyty-za-4-misyaci