Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > У столиці відкриється виставка, присвячена історії Криму

У столиці відкриється виставка, присвячена історії Криму

У столиці відкриється виставка, присвячена історії Криму
26.02.2019

В українській столиці 26 лютого 2019 року о 19:00 відбудеться урочисте відкриття виставки «Дивовижні історії Криму». Цей спільний проект організували Національний культурно-мистецький музейний комплекс «Мистецький Арсенал» і культурно-мистецький центр сКримський Дім» за підтримки міністерства інформаційної політики України і міністерства культури України. Завдяки експонатам виставки, наданим 15 українськими музеями і приватними колекціонерами, відвідувачі заходу дізнаються про переплетіння культур народів, що з прадавніх часів населяли півострів, зокрема, вдосконалять свої знання про корінний народ Криму — кримських татар, а також дізнаються, як формувалася людність на цій території.

Як йдеться на сайті «Мистецького Арсеналу», виставка діятиме до 5 травня, а в перші дні роботи — 26 і 27 лютого — вхід буде вільним для усіх охочих долучитися до історії Криму.

«Сяйво моря, шум кипарисів, стрімкі урвища над хвилями, майже відчутний запах лаванди і безкінечний степ, де полин і кургани, а земля кольору світлої охри. Таким виглядає Крим на картинах, малюнках і фотографіях: прекрасний, але часом суворий. І здається, в українській колективній уяві Крим постає більше простором, ландшафтом, ніж домом безлічі — інколи добре вивчених, а часом загадкових дописемних — культур. Хто і як тут жив? Хто залишив ці неймовірні кургани? Ці фортеці, мінарети і колони? Кораблі і золоті гривни? Як тут жилося у давнину, а як лише нещодавно — ще кількасот років тому? Як краще уявити, зрозуміти і глибше відчути цю захопливу історію? Кімерійці, таври, скіфи, елліни, готи, сармати, візантійці, хазари, половці, генуезці й венеційці, турки-османи і кримські татари. Ми створили виставку, аби крок за кроком пройти слідами давніх народів, які стали джерелом подальшого формування людності півострова. Зокрема, розкажемо більше й про корінний етнос Криму — кримських татар. Виняткові предмети з колекцій 15 українських музеїв і приватних колекцій — від скіфського золота, зброї, артефактів до творів сучасного мистецтва, розповідатимуть дивовижні історії, що залишили по собі різні епохи», — йдеться в анонсі цієї події.

У коментарі до відеоанонсу цієї події виконавчий директор «Кримського Дому» Алім Алієв обіцяє, що ця виставка не залишить відвідувачів без яскравих вражень: «Друзі, чи готові ви почути, побачити і відчути дивовижні історії Криму? Уже з 26 лютого стартує величезний спільний проект «Мистецького Арсеналу» і «Кримського Дому». Таке відбуватиметься вперше! Це буде круто!»

 

Теги: 
Дивовижні історії Криму
історія Криму
кримські татари
Алім Алієв

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-krayini/u-stolyci-vidkryyetsya-vystavka-prysvyachena-istoriyi-krymu