Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > Уже в жовтні вірянки зможуть фотографуватися на документи у хустці — кабмін замінив застарілий ДСТУ міжнародними нормами ICAO

Уже в жовтні вірянки зможуть фотографуватися на документи у хустці — кабмін замінив застарілий ДСТУ міжнародними нормами ICAO

Уже в жовтні вірянки зможуть фотографуватися на документи у хустці — кабмін замінив застарілий ДСТУ міжнародними нормами ICAO
Уже в жовтні вірянки зможуть фотографуватися на документи у хустці — кабмін замінив застарілий ДСТУ міжнародними нормами ICAO
23.08.2019

Нарешті українські мусульманки, які дотримуються релігійних приписів ісламу, можуть відчути полегшення — довга і виснажлива боротьба за право фотографуватися на документи з покритою головою завершилася на їх користь!

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення щодо деяких питань оформлення документів, які посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи її спеціальний статус. При цьому уряд орієнтувався на рекомендації ІCАО, відповідно до яких можна було відмовитися від застарілих правил, що не лише обмежували релігійні права громадян, а ще й катастрофічно відставали від сучасних технологій.

Лише замисліться: у чинних раніше правилах навіть було прописано, на фотопапері якої марки потрібно друкувати світлини для документів. Годі й казати про фотографування у головних уборах.

Адже ці правила, як шумерський клинопис, не змінювалися з часу своєї появи, і так само, як давні письмена, були незрозумілими для сучасної людини.

Передусім — дискримінаційною вимогою щодо обов’язкової відсутності головного убору.

Створені ще за часів СРСР — країни переможного атеїзму — положення правил повністю обмежували права мусульман, юдеїв і християн, які прагнули дотримуватися біблійних приписів.

І ось тепер в Україні, яка так гучно декларувала свою приналежність до Європи, своє прагнення жити за міжнародно визнаними правилами, ці правила таки дійсно визнали: відтепер фото на документи можна робити відповідно до рекомендацій ICAO!

Тобто відтепер право фотографуватися при оформленні документів у головних уборах, які людина носить з релігійних міркувань, — узаконено.

Єдиною вимогою є фотографування чітко анфас. Чоло і обличчя — відкриті. Обличчя повинно займати 70–80% площі знімка. На фото також має бути видно плечі. Людина повинна дивитися чітко в об’єктив; очі — відкриті.

Якщо людина постійно носить окуляри через погіршення зору, вона має право фотографуватися, не знімаючи їх, за умови, що оправа тонка.

Як повідомляє «Урядовий кур’єр», Кабінет Міністрів України ухвалив рішення щодо деяких питань оформлення документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи її спеціальний статус.

Рішення уряду ухвалено з метою розбудови Єдиного державного демографічного реєстру й адаптації законодавства України до міжнародного законодавства і встановлених уніфікованих вимог до відцифрованого образу обличчя особи, що вноситься до Єдиного державного демографічного реєстру і сторінки даних документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус з урахуванням рекомендацій ICAO Doc 9303.

Як повідомлялося раніше, у травні 2019 року представники МВС заявляли, що працюють над тим, щоб забезпечити релігійні права громадян шляхом надання їм можливості фотографуватися у тому вигляді, який відповідає вимогам їхнього віросповідання.

Теги: 
фото на паспорт у хіджабі
мусульманки України
фото на документи
фото у хустці
ICAO
міжнародний стандарт ІКАО
ДСТУ

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-krayini/uzhe-v-zhovtni-viryanky-zmozhut-fotografuvatysya-na-dokumenty-u-hustci-kabmin