Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > Загиблий в аварії АН-26 пілот Ашраф Азізович Мсуя до трагедії повідомляв про несправність двигунів

Загиблий в аварії АН-26 пілот Ашраф Азізович Мсуя до трагедії повідомляв про несправність двигунів

©️Римма Мхавилла/IP News: Архив. Пилот Ашраф Азизович Мсуя с матерью Риммой Мхавилла
©️IP News
28.09.2020

Увечері п'ятниці, 25 вересня 2020 року, у Харківській області сталася авіаційна катастрофа літака Ан-26 (б / н 76) Повітряних Сил ЗС України, яка призвела до людських жертв.

Як повідомило Командування Повітряних Сил ЗСУ/Air Force Command of UA Armed Forces(і ця інформація також підтверджена прес-службою Міноборони) , літак розбився при заході на посадку.

Крім екіпажу, на борту літака знаходилися курсанти Харківського університету Повітряних Сил ЗС України.

З 27 осіб (20 курсантів льотного факультету Харківського національного університету Повітряних сил ім. Івана Кожедуба і 7 членів екіпажу), які були на борту, 25 загинули.

На місці трагедії було знайдено живими двоє курсантів, але пізніше один з них помер у лікарні.

20-річний В'ячеслав Золочівський, який отримав поранення в результаті катастрофи, зараз перебуває під наглядом лікарів Військово-медичного клінічного центру Північного регіону.

Римма Мхавілла, мати загиблого в катастрофі пілота Ашрафа Мсуя, заявила в ефірі Канал 24, що син розповідав про несправність двигунів до трагедії.

Як повідомляє «IP News», мати загиблого Ашрафа Мсуя повідомила, що син телефонував їй до трагедії і розповідав про несправність літака Ан-26, зокрема про те, що двигуни машини відмовляли неодноразово.

«Двигуни відмовляли неодноразово. Він це знав. Він не скаржився, просто пояснював, що машина — не до кінця справна», — повідомила мати загиблого пілота.

Вранці 26 вересня Президент України Володимир Зеленський провів термінову нараду через авіакатастрофу літака АН-26 поблизу Чугуєва і доручив призупинити польоти, в яких беруть участь ці літаки, до з'ясування обставин трагедії.

Також Володимир Зеленський підписав указ № 410/2020 про оголошення 26 вересня днем жалоби в Україні у зв'язку з трагедією, яка сталася в результаті катастрофи військового літака Ан-26 під час планових навчальних польотів 25 вересня 2020 року поблизу міста Чугуєва Харківської області і призвела до загибелі військовослужбовців Повітряних сил Збройних сил України. Про це йдеться в повідомленні прес-служби глави держави.

Як повідомив Голова державної комісії з розслідування трагедії, пов'язаної з падінням Ан-26 під Чугуєвом, віце-прем'єр-міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський, є припущення, що причиною авіакатастрофи стала відмова лівого двигуна, ймовірно непередбачувана відмова роботи агрегатів або двигуна літака.

Серед загиблих у катастрофі під Чугуєвом був 20-річний Олександр Скочков, батько якого загинув у Луганську у 2014 році, коли бойовики збили український літак Іл-76.

Хлопець обрав службу в авіації в пам'ять про батька, який був штурманом авіаційної ескадрильї 25-ї гвардійської військово-транспортної авіаційної бригади ЗСУ.

Скочко-молодший навчався на третьому курсі університету імені Кожедуба.

Встановлено, що літак Ан-26Ш б/н 76 випущено у 1977 році. Термін служби — до 21 червня 2022 року.

Ремонт машини здійснювався в липні 1996 року.

Загальний наліт літака з початку експлуатації — 5 985 годин. При цьому, ресурс машини — 20 000 льотних годин.

На борту літака встановлено два двигуни АІ-24Вт. Лівий виготовлений у грудні 1977 року, а правий — у 4 кв. 1974 року. На обох проводився ремонт і продовжено ресурс експлуатації. Черговий ремонт на лівому двигуні повинен був відбутися у червні 2021, а на правому — у жовтні 2020 року.

 

Теги: 
авіаційна катастрофа
АН-26
ЗСУ

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-krayini/zagyblyy-v-avariyi-26-pilot-ashraf-azizovych-msuya-do-tragediyi-povidomlyav-pro