Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > У трьох турецьких музеях з'явилися аудіогіди українською

У трьох турецьких музеях з'явилися аудіогіди українською

  Урочисту подію з нагоди запуску україномовних аудіогідів відвідали дружина глави української держави Олена Зеленська та перша леді Туреччини Еміне Ердоган.
  Урочисту подію з нагоди запуску україномовних аудіогідів відвідали дружина глави української держави Олена Зеленська та перша леді Туреччини Еміне Ердоган.
  Урочисту подію з нагоди запуску україномовних аудіогідів відвідали дружина глави української держави Олена Зеленська та перша леді Туреччини Еміне Ердоган.
22.10.2020

Віднині наші співвітчизники при оглядинах найбільшого палацу Туреччини «Долмабахче», музею просто неба «Ефес» і Національного парку «Гьореме», що у Каппадокії, зможуть прослуховувати інформацію про ці визначні пам’ятки історії рідною мовою.

Урочистості з цієї нагоди відбулись за участі дружини глави української держави Олени Зеленської і першої леді Туреччини Еміне Ердоган.

Як повідомляє офіційний сайт Президента України, аудіогіди українською у відомих культурних пам’ятках Туреччини було запроваджено за сприяння Міністерства закордонних справ і Міністерства культури та туризму Туреччини.

Переклад здійснено силами Посольства України в Турецькій Республіці і Генерального консульства України у Стамбулі.

Загалом україномовні аудіогіди впроваджено вже в п’яти найбільших музеях Туреччини.

У 2019 році аудіогіди українською також з’явилися у стамбульських «Айя-Софії» і палаці Топкапи.

Як раніше повідомляв «Іслам в Україні», у січні 2019 року посол України в Турецькій Республіці Андрій Сибіга розповів про те, що силами українських дипломатів зроблено уточнення напису в усипальниці Роксолани у Стамбулі.

«Раніше на табличці було вказано, що Роксолана — з Росії, тепер цей напис змінено. На перший погляд це може здаватися не таким важливим, але пам’ятку відвідують десятки тисяч туристів, у пам’яті яких закарбується, що Роксолана Хюррем походить з Росії, але ж це не так», — розповів дипломат.

Також повідомляється, що в рамках робочого візиту Президента України Володимира Зеленського до Турецької Республіки 16–17 жовтня 2020 року перша леді Олена Зеленська також відвідала «Istanbul Artist Residency» (İAR) — мистецький проєкт, створений українською художницею Поліною Сьомочкіною і колекціонером мистецтва Халілом Ібрагімом Чавушоглу.

Також Президент України з дружиною взяли участь у молебні за Україну й оглянули Патріарший храм Святого Георгія.

Після цього Глава держави і перша леді зустрілися з Його Всесвятістю Вселенським Патріархом Варфоломієм.

Довідка. Долмабахче (м. Стамбул) — найбільший палац у Туреччині. Побудований у 1843–1856 рр., палац був помешканням для шести турецьких султанів. Спеціальним указом від 3 березня 1924 року палац Долмабахче був переведений у відання Турецької Республіки як об’єкт національної спадщини. Мустафа Кемаль Ататюрк, засновник і перший Президент Турецької Республіки, використовував палац як літню резиденцію і місце проведення особливо важливих заходів. Саме тут Ататюрк провів останні дні свого життя й помер у своїй кімнаті 10 листопада 1938 року. Щороку палац Долмабахче відвідує понад 2 млн туристів.

Ефес — музейний комплекс просто неба, який є об’єктом світової спадщини ЮНЕСКО і входить до п’ятірки музеїв Туреччини за кількістю відвідувачів (понад 1,4 млн туристів щорічно). Із цим легендарним містом пов’язані долі історичних особистостей — Олександра Македонського, Гая Юлія Цезаря і Марка Антонія, єгипетської цариці Клеопатри, біблійних персонажів — Пресвятої Діви Марії і Святого Іоанна (Богослова).

Національний парк Гьореме — музей просто неба, що розташований у районі Каппадокія і займає площу 300 кв. км. До ареалу парку входить велика кількість скельних утворень, печерних церков і монастирських споруд. У 1985 році Національний парк Гьореме і печерні забудови Каппадокії були занесені до списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО.

 

Теги: 
Світова спадщина ЮНЕСКО
«Долмабахче»
«Ефес»
«Гьореме»

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-krayini/u-troh-tureckyh-muzeyah-zyavylysya-audiogidy-ukrayinskoyu