Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > Через пандемію в українські університети вступило вдвічі менше іноземців, ніж торік

Через пандемію в українські університети вступило вдвічі менше іноземців, ніж торік

Через пандемію в українські університети вступило вдвічі менше іноземців, ніж торік
02.11.2020

В Україну з метою здобуття вищої освіти цього року прибуло понад 7,8 тис. іноземців, що на понад 7 тисяч менше, ніж торік і на 20 тис. менше, ніж за останні два роки: у 2018 році прибуло на навчання в Україну 17 779 іноземців, у 2019 році — 14 334 іноземців.

Станом на 26 жовтня цього року найбільше іноземців прибуло з Марокко — 1473. З Туреччини — 807, з Китаю — 701, з Нігерії — 655 і Туркменістану — 498.

Про це журналістові видання «УНН»  повідомили в пресслужбі МОН у відповідь на запит.

«Станом на 26 жовтня 2020 року в Україну з метою здобуття вищої освіти прибуло 7 813 іноземців зі 125 країн світу», — йдеться у відповіді на запит.

Тим часом, як повідомила пресслужба МОН, український уряд скасовує обмеження щодо здобуття вищої освіти, зокрема за кошти державного і місцевого бюджетів, іноземцями й особами без громадянства, зокрема закордонними українцями, які постійно проживають в Україні; особами, яких визнано біженцями в Україні, й особами, які потребують додаткового захисту.

Вступ зазначених осіб до закладів вищої освіти здійснюватиметься нарівні з громадянами України. Про це йдеться у проєкті постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 вересня 2018 р. № 729», ухваленому Кабміном на засіданні Уряду 28 жовтня 2020 року з метою приведення підзаконного акта у відповідність до частини другої статті 4 Закону України «Про вищу освіту».

Також пресслужба МОН повідомляє, що Міністерство освіти і науки України опрацьовує питання створення е-платформи для студентів-іноземців.

29 жовтня 2020 року під головуванням заступника міністра освіти і науки України Артура Селецького відбулося онлайн-засідання робочої групи з обговорення пропозицій з запровадження єдиної міжвідомчої електронної платформи щодо набору іноземних студентів до закладів вищої освіти України.

«Основне завдання Міністерства освіти і науки — у стислі терміни у взаємодії з іншими органами виконавчої влади запровадити єдину міжвідомчу електронну платформу, завдяки якій іноземні студенти матимуть можливість вступу до закладів вищої освіти без корупційних ризиків», — заявив заступник міністра освіти і науки України Артур Селецький.

За його словами, МОН пропонує розробити на базі е-платформи три електронні кабінети для:

  • іноземного студента-абітурієнта,
  • закладів освіти,
  • центральних органів виконавчої влади.

Також планується розробка механізму подачі заяви абітурієнтом з можливістю попереднього погодження компетентними органами видачі йому запрошення закладом освіти.

Питання технічного супроводу й адміністрування платформи наразі вирішується.

До обговорення концепції створення і формування е-платформи долучилися співробітники Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства фінансів України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства внутрішніх справ України, Адміністрації Держприкордонслужби, Державної міграційної служби, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, ДП «Український державний центр міжнародної освіти», Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

Також учасники засідання заслухали інформацію представників КНУ ім. Тараса Шевченка щодо проведення експерименту із запровадження дистанційного вступу для іноземців та осіб без громадянства у 2021 році.

Серед інших питань — нормативно-правове врегулювання питань із запровадження діяльності платформи до кінця 2020 року і запровадження електронної візи для іноземних громадян та осіб без громадянства, які планують навчатися у закладах вищої освіти України.

Найближчим часом у Міністерстві освіти і науки України планується проведення демонстрацій е-платформ МОН, МОЗ і Київського університету імені Тараса Шевченка з метою застосування досвіду із впровадження міжвідомчої електронної платформи щодо набору іноземних студентів до закладів вищої освіти України.

Раніше, за повідомленням УНН, у МОН зазначали, що впродовж останніх двох років до Міністерства надійшло багато звернень від дипломатичних представництв закордонних країн в Україні, народних депутатів України, а також  скарг від іноземних студентів щодо неправомірних дій з боку фірм-посередників, що здійснюють набір іноземців для здобуття вищої освіти в Україні.

Теги: 
Пандемія
українські університети
іноземні студенти

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-krayini/cherez-pandemiyu-v-ukrayinski-universytety-vstupylo-vdvichi-menshe-inozemciv-nizh