Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > Чубаров: Винесений мені окупаційним судом вирок — юридично нікчемний

Чубаров: Винесений мені окупаційним судом вирок — юридично нікчемний

 Винесений мені окупаційним судом вирок — юридично нікчемний
 Винесений мені окупаційним судом вирок — юридично нікчемний
04.06.2021

Підконтрольний Росії «Верховний суд Криму» 1 червня заочно засудив голову Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова до 6 років позбавлення волі в колонії загального режиму та 200 тис. рублів штрафу.

У своєму коментарі Рефат Чубаров назвав вирок окупаційного суду «юридично нікчемним».

«„Вирок“, винесений мені російським окупаційним судом (6 років ув’язнення та 200 000 рублів штрафу) — юридично нікчемний, а ті, хто причетний до його ініціювання, оформлення та оприлюднення, є насправді злочинцями, яких попереду чекає справедлива кара. Оголошення мені „вироку“, який російські окупанти не в змозі реалізувати (ну, хіба що можуть розробити спеціальну операцію з фізичної ліквідації, в проведенні яких Путін перевершив усіх диктаторів світу), є ще одним приводом, щоб на повний голос говорити про десятки насильно викрадених людей, про яких і сьогодні немає жодної звісточки, про сотні незламних кримських татар, а також етнічних українців, реально позбавлених волі російськими окупантами», — написав голова Меджлісу.

Чубарова звинувачують в «організації масових заворушень» 26 лютого 2014 року під стінами кримського парламенту. Цього дня біля будівлі Верховної Ради АРК відбулося протистояння між прихильниками територіальної цілісности України та проросійськи налаштованими активістами. Наприкінці березня 2020 року слідчий комітет РФ заочно обвинуватив Чубарова. У липні 2020 року суд у Сімферополі почав розгляд по суті кримінального провадження. Російська прокуратура вимагала засудити українського політика на 9 років позбавлення волі.

Рух за права людини Amnesty International відреагував на заочний вирок голові Меджлісу:

«Цей вирок є ганебною кульмінацією несправедливого та сфабрикованого судового процесу проти Рефата Чубарова та ще однією спробою Російської Федерації придушити опір кримськотатарської спільноти проти ницих переслідувань», — зазначила директорка Amnesty International в Україні Оксана Покальчук. 

«Вирок Чубарову –– черговий наступ на лідерів кримськотатарської спільноти, яку в незаконний і ниций спосіб змушують замовкнути. Amnesty International вимагає негайно скасувати це рішення та зняти всі обвинувачення проти Чубарова», — йдеться в заяві Amnesty International. 

Як передає КримSOS, адвокат Чубарова за призначенням Олександр Осокін заявив, що захист не згоден з рішенням суду, бо під час процесу допущено серйозні порушення. Також, за словами адвоката, суд проігнорував покази свідків.

«Було 5 осіб, які говорили, що нібито чули від Чубарова заклики до насильства, але сторона захисту представила 10 свідків, що спростували показання цих п’ятьох», — сказав Олександр Осокін.

Сам Рефат Чубаров живе на материковій частині України та не раз заявляв, що справа проти нього — це частина російських репресій проти кримських татар.

Прокуратура АР Крим та Севастополя відкрила провадження через незаконне кримінальне переслідування Чубарова російською владою, а незаконний вирок Рефатові Чубарову кваліфікує як порушення законів та звичаїв війни.

Теги: 
кримські татари
Рефат Чубаров
Верховний суд Криму

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-krayini/chubarov-vynesenyy-meni-okupaciynym-sudom-vyrok-yurydychno-nikchemnyy