Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > В Україні та багатьох країнах світу відзначили День кримськотатарського прапора

В Україні та багатьох країнах світу відзначили День кримськотатарського прапора

В Україні та багатьох країнах світу відзначили День кримськотатарського прапора
В Україні та багатьох країнах світу відзначили День кримськотатарського прапора
В Україні та багатьох країнах світу відзначили День кримськотатарського прапора
В Україні та багатьох країнах світу відзначили День кримськотатарського прапора
В Україні та багатьох країнах світу відзначили День кримськотатарського прапора
В Україні та багатьох країнах світу відзначили День кримськотатарського прапора
В Україні та багатьох країнах світу відзначили День кримськотатарського прапора
30.06.2021

День кримськотатарського прапора відзначають 26 червня. Уперше цей прапор ухвалений Першим Курултаєм кримських татар 1917 року. Дата вшанування національного прапора кримських татар відновлена ​​30 червня 1991 року, Другим Курултаєм. В Україні та в інших країнах світу 26 червня 2021 року на честь блакитного полотнища з золотою тамгою відбулися відповідні заходи.

У постійному представництві України при ООН поруч з державним прапором вивісили й кримськотатарський. Акцію провели колектив представництва на чолі з в. о. керівника Юрієм Вітренком і персонал Генерального консульства України в Нью-Йорку разом із головою Ради при Світовому конгресі українців з питань ООН Андрієм Добрянським, а також представницею Меджлісу кримськотатарського народу в США Айлою Баккалі.

«Кримськотатарський прапор є невіднятним символом єдности, наступности поколінь і багатовікової боротьби кримських татар за свою свободу, вільне та щасливе майбутнє», — заявляють у представництві.

В Анкарі в посольстві України урочисто піднесли кримськотатарський прапор. У заході взяли участь співробітники диппредставництва та представники української та кримськотатарської громад Туреччини. Виступаючи перед присутніми, Тимчасовий повірений у справах України в Туреччині Наталія Лопатіна зазначила, що Україна докладає максимальних зусиль для забезпечення солідарности інших країн з українським та кримськотатарськими народами, що борються за відновлення суверенітету й територіальної цілісности нашої спільної держави, за відновлення справедливости, забезпечення прав та інтересів кримських татар:

«Ми також покладаємо великі надії на серпневий саміт Кримської платформи в плані посилення світової реакції та дієвих заходів щодо деокупації Криму. Переконані, що спільними зусиллями ми обов'язково досягнемо нашої мети».

У столиці Латвії учасники ходи на честь кримськотатарського прапора прийшли до «кримських лип», посаджених у квітні 2019 року в парку Кронвалда Rīgas meži за участю посольства України спільно з Латвійським дендрологічним товариством, з трьома прапорами. Відбувся мітинг, у виступах ішлося про Крим, про те, що він буде звільнений, а в'язні Кремля повернуться до рідного дому. Присутні написали їм побажання на листівках із зображеннями встановлених у світі пам'ятників Тарасові Шевченкові та зі словами Кобзаря: «Борітеся — поборете! Вам Бог помагає!» Урочисте святкування розпочалося короткою промовою посла України в Латвії Олександра Міщенка, що потім установив зв'язок інтернетом із головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим. Присутні почули слова вітання та мали можливість поспілкуватися з ним. Керівник латвійського Товариства підтримки України Тетяна Лазда прочитала вірш про єдність історичної долі українців і кримських татар.

У Києві кримськотатарські прапори цього дня з'явилися на будівлях держустанов. Так, національний стяг кримських татар майорів поруч із державним прапором перед МЗС України. У столиці також відбулися автопробіг і хода центральною вулицею, Хрещатиком, що завершилася на Майдані Незалежности мітингом-концертом — на ньому голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав усіх українських громадян спілкуватися з тими, хто лишився у Криму, і давати їм сигнали підтримки:

«Думайте про тих, хто у Криму. Кожен сигнал від кожного з нас у Крим, до кримських татар, до етнічних українців, яких у Криму півмільйона — ці сигнали дуже важливі. Ці сигнали важливі для тих, хто залишається вірним українській державі. Сьогодні практично всі, хто в інших країнах, бачать блакитний кримськотатарський прапор з золотою тамгою. Вони одразу розуміють, що мова йде про кримських татар і про українців, що мова йде про Україну та необхідність відновлення її державного суверенітету над Кримом».

У Запоріжжі на центральній площі міста відбулася акція, організована ГО «Ана-Юрт» за підтримки Постійного представника Президента України в Криму, ГО «КримSOS» і громадських активістів міста. У заході взяли участь представники Асоціації нацменшин Запоріжжя, Центру національних культур «Сузір’я», татарського національно-культурного товариства «Алтин Ай», ГО «Активна громада Запоріжжя» тощо.

Кримськотатарський прапор також розгорнули на кордоні з окупованим Кримом.

Довідка. Кримськотатарський прапор — блакитне полотнище з золотою тамгою. Тамга — родовий знак Ґераїв, владущої династії Кримського ханства. За однією з версій, тамга символізує терези, отже справедливість. Радянська влада багато років забороняла кримськотатарський прапор як буржуазно-націоналістичний. 26 червня 1991 року в Сімферополі розпочав роботу Другий Курултай кримськотатарського народу. Перший проходив у грудні 1917 року в Бахчисараї. Саме на Другому Курултаї зображення золотої тамги на полі небесного кольору визнали за національний прапор. День національного кримськотатарського прапора вперше відзначили 2010 року. Після анексії Криму Росією блакитний прапор з тамгою став символом опору кримських татар окупаційній адміністрації півострова.

Теги: 
кримські татари
День прапора
тамга

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-krayini/v-ukrayini-ta-bagatoh-krayinah-svitu-vidznachyly-den-krymskotatarskogo-prapora