Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > «Хіджаб і сучасність»: київські мусульманки провели захід, присвячений Дню хіджабу

«Хіджаб і сучасність»: київські мусульманки провели захід, присвячений Дню хіджабу

 київські мусульманки провели захід, присвячений Дню хіджабу
 київські мусульманки провели захід, присвячений Дню хіджабу
 київські мусульманки провели захід, присвячений Дню хіджабу
 київські мусульманки провели захід, присвячений Дню хіджабу
07.02.2022

Заходи в рамках відзначення Всесвітнього дня хіджабу не обмежуються датою 1 лютого. А ще цього року ініціатива World Hijab Day Organization запроваджує 30-денний Ramadan Hijab Challenge: серію заходів, об’єднаних темою «Міжнародний місяць мусульманської історії», а також акції, мета яких — донесення до суспільства проблем, що з ними стикаються мусульманки в немусульманському оточенні. І традиційно жінкам-немусульманкам пропонують цього дня вбратися в хустку на знак підтримки мусульманок у хіджабі. 

Захід жіночої організації «Мар’ям» відвідало чимало гостей — як послідовниць ісламу, так і немусульманок. Були й представники іноземних дипломатичних представництв та організацій. 

Прагнення українських мусульманок обстоювати свої релігійні права, зберігати культуру та традиції народів, що сповідують іслам, своєю присутністю вшанували Тимчасова повірена у справах Республіки Індонезія в Україні пані Ерна Херліна, аташе з культури Посольства Республіки Таджикистан в Україні пані Зухро Саїдзода та представниця Управління у справах релігії Турецької Республіки (Diyanet İşleri Başkanlığı) та посольства Туреччини в Україні пані Несібе Чімен. На заході була присутня і представниця Київського міського центру запобігання та протидії насильству, який від першого дня його існування підтримує ГО «Мар’ям». 

Програма заходу передбачала інформування немусульман про справжню суть і значення хіджабу та права жінки в ісламі, короткі лекції та презентації, розповіді про види жіночого вбрання в різних народів світу, подібність традиції покриватися в мусульман, християн, юдеїв, показ традиційного жіночого костюма країн мусульманського Сходу та дефіле моделей, що демонстрували сучасну мусульманську моду. 

Лекції та презентації переривалися концертними номерами. Так, вихованка хореографічного гуртка культурно-просвітницького центру «Qırım ailesi — Кримська родина» Мер’єм Мамбетова потішила танцем «Тим-тим». Свої пісні гостям заходу дарували сестри Лемара та Анфаль, підкреслюючи високий статус жінки в іслам, особливо жінки-матері: Лемара виконала пісню, присвячену матерям, після чого вручено квіти присутній мамі однієї з активісток ГО «Мар’ям». А пісня сестри Анфаль, присвячена значущій події в житті кожної дівчини, коли вона вперше покривається хусткою, проілюстрована зворушливою хореографічною композицією гурту дівчат — цей танець із ними підготувала сестра Ельміра.

Гостям пропонували кілька локацій: виставка виробів традиційного ужиткового мистецтва мусульманських народів (експонати збирала сестра Людмила Лукашевич); «Шатро перевтілень», де охочі могли приміряти цілісний образ жінки в хіджабі, пройти експрес-курс із вив’язування хустки, отримати «амірку», хустку чи палантин у подарунок і перейти до фотозони, щоб зробити фото на згадку. Протягом заходу працював добродійний ярмарок, де можна було придбати блокноти й нотатнички-магніти на холодильник — виторг призначено для шляхетної мети підтримки дітей в інтернатних закладах чи дітей із тяжкими захворюваннями в лікарнях. Також на добродійні цілі пішли кошти з реалізації декоративних воскових свічок та ароматичних саше, виготовлених Людмилою Лукашевич. 

Гості могли поповнити свої книжкові полички ісламознавчою та культурно-просвітницькою літературою — книжками та брошурами, в тому числі виданнями для дітей та підлітків.

У програмі були також квести й конкурси, тож без призів і подарунків не пішов ніхто. Та й прикрасити свої руки візерунками з хни було чимало охочих: майстер-класи з мехенді завжди приваблюють відвідувачок. Гостей частували смаколиками та пригощали східною кавою та чаєм — крім звичного чорного й зеленого можна було скуштувати досить екзотичний для українців заварений на молоці з різними спеціями «бедуїнський» чай-карак. Неформальне безпосереднє спілкування мусульманок і немусульманок за спільною трапезою — одна з найважливіших складових таких заходів, бо саме це допомагає руйнувати стереотипи та долати бар'єри незнання.

1 лютого, Всесвітній день хіджабу — день, коли в понад 140 країнах світу відбуваються акції, покликані донести до суспільства проблеми мусульманок і надати людям невикривлену інформацію про права послідовниць ісламу і хіджаб.

Нагадаємо, 29 січня на Контрактовій площі в Києві активістки ГО «Мар’ям» провели іншу акцію з нагоди Всесвітнього дня хіджабу.

Теги: 
мусульманки України
день хіджабу

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-krayini/hidzhab-i-suchasnist-kyyivski-musulmanky-provely-zahid-prysvyachenyy-dnyu-hidzhabu