Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > Двадцятиріччя українcько-іракських дипломатичних відносин: два народи знаходять спільну мову в найрізноманітніших сферах

Двадцятиріччя українcько-іракських дипломатичних відносин: два народи знаходять спільну мову в найрізноманітніших сферах

1
09.12.2012

30 листопада 2012 року в Києві у Національному центрі ділового і культурного співробітництва «Український дім» відбувся вечір з нагоди двадцятиріччя встановлення двосторонніх дипломатичних відносин між Україною і Республікою Ірак.

У цьому культурному заході взяли участь громадяни різних арабських країн, а також чимало українців, у тому числі представники державних, громадських, культурних і релігійних організацій.

Мова партнерства і взаємоповаги

Право відкрити захід було надано послові Республіки Ірак в Україні Шоршу Халіду Саїду, який у своєму виступі окреслив масштаби взаємовідносин між двома країнами, зазначивши, що в грошовому еквіваленті вони сягнули більше одного мільярда доларів і охоплюють різні сфери, серед яких військова і культурна, а також сфери енергетики і будівництва.

Протягом останніх десяти років спостерігається тенденція до зміцнення і розширення двостороннього співробітництва. Активізувався обмін візитами на найвищих рівнях; спостерігається позитивна динаміка зростання двостороннього товарообігу; пожвавилася участь іракських представників у різноманітних культурно-просвітницьких заходах, які проводить українська сторона. Серед них — Міжнародний дитячий фестиваль «Змінимо світ на краще!», який проводиться щороку в Міжнародному дитячому таборі «Артек»; Міжнародний кінофестиваль «Молодість», Міжнародний фестиваль театральних шкіл «Натхнення» (організований Київським національним університетом театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого) й інші.

Посол Республіки Ірак висловив сподівання на те, що ці взаємовигідні відносини між Україною й Іраком будуть розвиватися надалі. Дипломат також висловив подяку Україні за її участь у міжнародній миротворчій діяльності, підкресливши важливість ролі українських солдатів у забезпеченні безпеки і миру в Іраку. На завершення своєї доповіді пан посол привітав керівництво і народ Палестини з наданням державі статусу «країни-спостерігача» при ООН.

У свою чергу заступник міністра закордонних справ України, спеціальний представник України з питань Ближнього Сходу й Африки Євген Микитенко висловив подяку послові республіки Ірак за його зусилля щодо розвитку взаємовідносин між двома державами, а також за організацію цього культурного заходу, ще раз підкресливши прагнення України розвивати відносини з Іраком, брати участь у відновленні його інфраструктури.

Висловлюючи повагу до стратегічних партнерів нашої країни, Євген Олегович розпочав свою промову арабською мовою, і тільки згодом переклав сказане на українську. Цей жест викликав позитивний відгук як серед учасників концерту, так і серед глядачів.

Мова музики

Окрасою програми став виступ оркестру в складі українських й іракських музикантів під керівництвом диригентів-представників обох країн. Примітним було те, що маестро з України й Іраку почергово змінювали один одного, виконуючи музичні твори своїх і вітчизняних композиторів. Мовою музики вони продемонстрували високий рівень відносин і взаєморозуміння між двома державами.

Реакція залу — шквал емоцій на обличчях і бурхливі оплески після виконання відомих українських й іракських музичних творів — свідчили про те, що концерт проведено на найвищому рівні. «Мова», яку було обрано для спілкування з аудиторією, була дійсно зрозумілою для всіх, а спілкування музикантів зі слухачами, безумовно, відбулося.

Мова образотворчого мистецтва і відтінки кондитерських смислів

Після концерту присутніх запросили в інший зал, у якому для них було організовано виставку живопису, який відображав побут, культуру і традиції іракського народу.

В експозиції також було представлено фотографії, на яких відображені найбільш значущі історичні, туристичні й архітектурні пам’ятки Іраку.

Згодом всіх запросили насолодитися іракськими й іншими східними ласощами, більшість яких приготували співробітники посольства Республіки Ірак в Україні.

За матеріалами ukrpress.net

Матеріали по темі:

02.02.2011 - Україна інтенсифікує співробітництво з арабським світом

08.06.2010 - В. Янукович: Співробітництво з країнами азіатського регіону - наш національний інтерес

11.08.2009 - Ірак побачив в Україні партнера у сфері енергетики та будівництва

Ще на тему: Ірак, Україна, міжнародні відносини, Схід, співробітництво

Теги: 
Україна
Ірак
міжнародні відносини
співробітництво
Схід

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novini-u-krayini/dvadcyatirichchya-ukrayincko-irakskih-diplomatichnih-vidnosin-dva-narodi-znahodyat