Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > До двотомника «Сім’я мусульман» відкрито доступ у «Живій бібліотеці» до 28 березня

До двотомника «Сім’я мусульман» відкрито доступ у «Живій бібліотеці» до 28 березня

1
1
28.03.2013

З 22 по 28 березня 2013 року кияни мають змогу читати людей, немов книги. Цей шанс надає акція «Жива бібліотека», яка проводиться у рамках Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. В імпровізованому «читальному залі» кожен охочий може обрати «книгу» собі до смаку. Головне правило користування «виданням» — толерантність і ввічливість протягом читання.

Кожна з «книг» тією чи іншою мірою представляє саме ту категорію людей, яка становить меншість серед населення України за етнічним, релігійним, професійним чи іншими критеріями, або ж представників соціальних груп, до яких з різних причин решта населення ставиться упереджено.


Подружжя мусульман розвіює стереотипи


Палестинець Дея Ашур зі своєю українською дружиною Катериною погодилися стати двотомником, який зламає стереотипи читачів про мусульманські сім’ї.
Ця подружня пара охоче спілкується з кожним охочим, незалежно від релігійної й етнічної приналежності, на різні теми: від побутових ситуацій, одягу і харчування до одвічних питань моралі, релігії, істини і традиційних цінностей.


«Ці стереотипи формують про нас ЗМІ, кінопродукція, перекоси і недоліки міжнародного співтовариства у боротьбі з тероризмом і спадок «країни рад», яка всіляко боролася з «пережитками минулого» у вигляді релігійності і традиційної сім’ї», — говорить Дея. — «Мусульманин повинен поважати свою дружину і сприймати її як особистість, а не як прислугу і додаток до плити і пральної машини. Саме цьому навчає іслам, якими б штампами не рябіли кіносюжети. Хоча зауважу, що українське суспільство в цілому толерантно ставиться до іновірців, але водночас мусульманок чомусь бачать пригніченими, затурканими і неосвідченими рабинями дому, а нас, чоловіків, — їх поневолювачами».


«Чомусь перша реакція людей, що бачать слов'янку-мусульманку: «Тебе ж чоловік змусив, так?»


Це подружжя як власним досвідом, так і досвідом своїх рідних, друзів, знайомих спростовує безліч стереотипів. «Я народилася в християнській сім'ї, і прийняла іслам за власним переконанням вісім років тому», — ділиться Катерина. — «Чомусь перша реакція людей, що бачать слов'янку-мусульманку, та ще й у хустці: «Тебе ж чоловік змусив, так?»; і коли дізнаються, наприклад, що дівчина ще незаміжня, і ніколи не була у шлюбі, зазвичай бувають спантеличені.


Я багато читала, вивчала — і шляхом порівняння і роздумів дійшла до цього рішення. Коли ми з майбутнім чоловіком познайомилися, я вже п'ять років сповідувала іслам, тому ніхто при всьому бажанні не може звинуватити його у тому, що він чинив тиск на мене. Мама моя теж стала мусульманкою, батько ж залишився християнином».


Катерина, як і більшість її подруг серед сестер у вірі, здобуває вищу освіту, бере участь у волонтерських проектах. Вона завжди може розраховувати на допомогу і підтримку чоловіка в усіх її благих намірах і починаннях.

Теги: 
Іслам
мусульмани
стереотипи
Жива бібліотека

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novini-u-krayini/do-dvotomnika-simya-musulman-vidkrito-dostup-u-zhiviy-biblioteci-do-28-bereznya