Правозахисна організація «Міжнародна Амністія» закликала владу Іраку якомога швидше забезпечити захист цивільного населення. Через сумніви у справедливості створення нового уряду в країні сплеснула нова хвиля насильства. Так, тільки за перший тиждень квітня у країні загинуло більше ста цивільних осіб.
У новому звіті організації мовиться, що безліч мирних громадян гинуть від рук озброєних угруповань, які переслідують людей за їх релігійну або національну приналежність та переконання.
«Через сім років після вторгнення сил НАТО під американським командуванням іракці продовжують жити в атмосфері страху. Влада Іраку повинна робити набагато більше для їх безпеки, проте знову і знову їй не вдається допомогти найбільш вразливим верствам населення», - сказав директор близькосхідного підрозділу «Міжнародної Амністії» Малколм Смарт (Malcolm Smart).
Хоча найчастіше в порушенні прав людини організація звинувачує іракські сили безпеки, іноземні війська або членів сімей, за її зізнанням, у більшості випадків цивільні особи гинуть з вини збройних угруповань, у тому числі Аль-Каїди, яка не здає свої позиції в Іраку, незважаючи на недавні повідомлення про смерть трьох її командирів.
Правозахисники, журналісти та активісти також часто стають жертвами з огляду на специфіку своєї діяльності. Співробітникові телеканалу Rasheed TV Омару Ібрахіму Аль-Джабурі (Omar Ibrahim Al-Jabouri) ледве вдалося врятуватися під час нападу на нього 13 квітня. У результаті вибуху бомби, закладеної в його автомобіль, він залишився без обох ніг.
Часто уряд не проводить ретельного розслідування вбивства цивільних осіб, а нерідко влада сама звинувачується у співучасті в подібних злочинах.
Вимушена втеча
Відсутність стабільності в країні змушує сотні тисяч жителів Іраку, в першу чергу, представників релігійних і національних меншин, залишати свої домівки. При цьому для переміщених осіб і біженців проблема насильства постає навіть гостріше, ніж економічні труднощі.
У зв'язку з цим серед інших вимог «Міжнародної Амністії» пролунав заклик до припинення практики насильницького повернення біженців до Іраку до тих пір, поки в країні не буде забезпечено відповідні умови.
Низка європейських країн виганяє іракських біженців, навіть якщо мова йде про людей, які залишили найбільш небезпечні райони країни. Правозахисна організація вказує на те, що таке виселення є прямим порушенням правил, встановлених агентством ООН у справах палестинських біженців.
Зокрема, «Міжнародна Амністія» згадує про 35 біженців, яких уряд Нідерландів виселив з країни 30 березня.
Один з біженців, 22-річний Шіа Туркоман (Shi'a Turkoman) є уродженцем передмістя Мосула, де за останні роки в результаті міжконфесійних зіткнень і насильства на політичному ґрунті загинули сотні цивільних осіб. З середини квітня ця група біженців знаходиться в Багдаді.
За матеріалами «Іслам для всіх»
Посилання на тему:
Новини
У Багдаді виявлено секретну військову в'язницю
В іракському місті Фаллуджа все більше дітей з вродженими вадами
Мусульманські вчені виступають за введення мусульманських миротворчих сил в Ірак
Четверта річниця вторгнення в Ірак була відзначена протестами у всьому світі
Статті
Християни в Іраку виявилися більшими патріотами, ніж мусульмани