23 травня ісламські учені й представники релігійної влади країн Магриба зібралися в Алжирі, щоб виробити заходи по боротьбі з фатвами, у яких простежуються крайнощі.
Фатви, що видаються, повинні відповідати духу ісламського закону, заявили учасники конференції, пише «Іслам для всіх» з посиланням на magharebia.com.
Вони висловили підтримку принципу свободи переконань, але при цьому підкреслили необхідність вирішення проблеми фатв, які поширюють імами дисидентських поглядів.
Відхід від помірності
«Однією з перших ознак безладу в області інтелектуальної безпеки є відхід від помірності і поява ознак релігійного екстремізму», що приводить до нетерпимості і помилкових тлумачень шаріату й ісламської історії, заявив алжирський міністр у справах релігії Буабделла Гламалла (Bouabdellah Ghlamallah).
Він закликав до уніфікації релігійних принципів, щоб «припинити спроби деяких чужорідних сил скористатися існуючим вакуумом і розумом молоді шляхом розповсюдження розкольницьких фатв, які можуть привести до дестабілізації регіону».
Міністр нагадав, що терор і заворушення, що будоражили Алжир у 1990-х роках, були породженням подібних фатв.
Учасники конференції також прийшли до висновку про необхідність створення у країнах Магриба установи, яка займалася б консультаціями з релігійних питань, що стосуються повсякденного життя.
У багатьох мусульманських країнах вживаються подібні заходи для припинення крайнощів у фатвах. Наприклад, з 27 серпня 2008 року офіційні фатви в ОАЕ видаються виключно центром фатв при Управлінні у справах Ісламу. При цьому уряд ОАЕ прагнув слідувати по «помірному, серединному шляху» ісламу.
«Корекція мислення – найбільш ефективний спосіб запобігти релігійному екстремізму і тероризму», - сказав радник президента Мавританії Мохамед Ульд Нембау (Mohamed Ould Nembaou).
«Алжир має у своєму розпорядженні великі наукові можливості, що дозволяють за допомогою мудрості й діалогу коректувати послідовників ідеології такфіру», - додав він.
Роль освіти
Викладачі релігійних шкіл Магриба вказали на роль освіти у запобіганні насадження крайніх поглядів серед молоді.
«Жоден випускник алжирської релігійної школи не став терористом», - заявив викладач Університету Алжиру Мохамед Бенбріка (Mohamed Benbrika).
«Завдяки просвітницькій роботі мечетей і релігійних шкіл... молодь може уникнути впливу фатв послідовників такфіру і падіння у прірву тероризму», - вважає він.
За матеріалами «Іслам для всіх»
Посилання на тему:
Новини
У Саудівській Аравії видали фатву проти тероризму
Мусульманські вчені шукають засоби від насильницького екстремізму
Мусульманський вчений назвав смертників, що влаштовують вибухи, “невірними”
У Великобританії видається фатва, що забороняє теракти смертників
Саудівський вчений заборонив мусульманам підтримувати “Аль-Каїду”
Статті