Мусульманки США та Канади успішно займають чільне місце в суспільстві

1
Меттсон є прикладом успішної мусульманки в Північній Америці.
31.12.2010
Оцініть статтю: 
(319 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Користуючись численними свободами, що діють на території США та Канади, мусульманки виходять на передові позиції в суспільстві, займаючи авторитетні посади і маючи високий рівень освіти.

«Зараз в Америці спостерігається неофіційна тенденція до розширення прав і можливостей жінок», - каже директор Інституту громадської політики та розуміння Ширін Заман (Shireen Zaman).

«У багатьох країнах мусульманським жінкам з політичних чи соціальних причин складніше домагатися лідируючих позицій».

Американська газета New York Times опублікувала статтю, присвячену дослідженню цієї тенденції.

За даними дослідницького центру Gallup, досягнення мусульманок, які живуть в Америці, значно перевищують успіхи їх сестер по вірі в інших країнах, оскільки більш високий рівень освіти забезпечує їм більш вагоме місце на американському ринку праці.

«Мусульмани, які приїздять на Північноамериканський континент, активно вливаються в життя, займають більш чільне місце, ніж, припустимо, в країнах Західної Європи», - коментує це явище професор ісламських наук з Університету Дьюка Ебрахім Муса (Ebrahim Moosa).

«Я арабка, американка і глибоко віруюча мусульманка», - каже Наджа Баззі (Najah Bazzy), медсестра і засновниця декількох благодійних організацій у штаті Мічиган. «Змішайте все це разом і ви отримаєте не просто єдине, але й абсолютно нове явище».

Піонери

Тайіб Тейлор (Tayyibah Taylor) - автор журналу Azizah, присвяченого досягненням мусульманських жінок у Сполучених Штатах.

Журнал, що виходить накладом у 45 тисяч примірників, розповідає про історії успіху мусульманок, а також актуальні для них проблеми, такі як СНІД чи конкуренція в сім'ї.

«Мені не здається, що іслам відбирає в мене свободу. Навпаки, він відкриває для мене нові світи», - каже 57-річна Тейлор. Шість років вона присвятила вивченню священного Корану в Саудівській Аравії.

І Тейлор - не єдина мусульманка, яка так вважає.

Сумая Халіфа (Soumaya Khalifa) народилася в Єгипті, а виросла в Техасі. Вона займається налагодженням відносин між мусульманами та американським суспільством.

Незадовго до терактів 11 вересня 2001 року вона відкрила «Бюро ісламських ораторів» (Islamic Speakers Bureau), яке повинно було знайомити американців з ісламом.

Після терактів її організації довелося боротися зі стереотипами відносно мусульман і їх віровчень, працювати зі студентами, солдатами, службовцями, навіть співробітниками ФБР, намагаючись розвіяти забобони.

Успіх

Президент Ісламського Товариства Північної Америки (ISNA) Інгрід Меттсон (Ingred Mattson) - ще один випадок, коли мусульманка змогла досягнути великих успіхів на Північноамериканському континенті.

«Обрання Меттсон знищило перешкоду, і тепер мусульманським жінкам набагато легше опинитися на керівних посадах у громаді», - переконаний виконавчий директор Мусульманського центру при Інституті Геллапа і колишній консультант Обами з релігійних питань Далія Могахед (Dalia Mogahed).

Канадка Інгрід Меттсон була обрана президентом ISNA в 2006 році, ставши першою жінкою на цій посаді.

Вона вважає, що на захист своєї віри мусульманок мобілізувала ситуація, що склалася в США після терактів.

«Те, що сталося 11 вересня і після цього, визначило більш активну роль американських мусульманок в громадянському суспільстві. І вони виявили тут величезне поле діяльності», - сказала Меттсон, яка також є викладачем ісламської школи в Коннектикуті.

Мусульмани складають близько 1,9% жителів Канади, загальна чисельність населення якої 32800 тисяч чоловік.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Новини

Відомий ісламський учений підтримав мусульманських жінок-політиків

В Ірані відбулася міжнародна конференція мусульманок, присвячена ролі ЗМІ в суспільстві

Кандидат від Партії Поваги зробила «тиху революцію» у мусульманському середовищі

У мусульманок Саудівської Аравії все більше можливостей зробити кар'єру

Америка відзначила заслуги мусульманських активісток

Статті

Становище сучасної мусульманки. Як ми можемо його виправити?

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.