В Ірані відбулася міжнародна конференція мусульманок, присвячена ролі ЗМІ в суспільстві

1
Ісламські ЗМІ повинні виробити чітку позицію щодо того, як слід подавати інформацію про ісламську культуру, цінності та життя мусульман
21.05.2010
Оцініть статтю: 
(404 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

З 25 по 27 квітня 2010 року в Тегерані відбулася друга міжнародна конференція мусульманок, присвячена ролі ЗМІ в суспільстві. У заході взяли участь представниці 18 країн. Конференцію відкрив радник президента Ахмадінежада Мехді Мустафаві. У своєму виступі він наголосив на важливій ролі, яку відіграють ЗМІ в житті суспільства, і закликав фахівців до активного обговорення питання розвитку засобів масової інформації, які поширюють неспотворену інформацію про Іслам і мусульман.

Седіке Хіджазі, відома іранська громадська діячка, висловила надію, що зустрічі фахівців, що працюють в області ісламських мас-медіа повинні носити регулярний характер. Пані Хіджазі підкреслила, що ісламські ЗМІ повинні виробити чітку позицію щодо того, як слід подавати інформацію про ісламську культуру, цінності та життя мусульман.

Член Вищої Ради культурної революції Ірану Хасан Рахімпур Азгади вважає, що західні ЗМІ навмисно перекручують і підмінюють поняття, щоб просувати свою матеріалістичну ідеологію, спрямовану на розвиток культури споживання в усьому світі. У результаті цього суспільство стало сприймати свободу як вседозволеність, можливість задовольняти свої потреби будь-яким доступним способом, сказав він.

Керівник жіночого крила партії «Амаль» (Єгипет) д-р Наджла Елькалубі зазначила, що західні ЗМІ намагаються впровадити ідеї суспільства споживання в мусульманському світі, і одним з найбільш дієвих інструментів у просуванні західних медіа-продуктів є телебачення та радіо.

Як приклад вона привела Єгипет, у якому близько 85% друкованих та віртуальних ЗМІ спонсорується і контролюється США. У результаті пропаганди насильства, жорстокості та безпринципності, які подаються громадськості як норма поведінки успішної людини, у країні збільшилася кількість злочинів. Особливо різко зросла дитяча та підліткова злочинність.

Єдина жінка в ліванському парламенті від партії «Хізбуллах» - Рима Фахрі, зі свого боку, вважає, що досвід ліванських ЗМІ може бути використаний в інших країнах. У свою чергу, вони готові переймати досвід своїх закордонних колег. Вона вважає, що особливу увагу ісламські країни повинні приділяти розвитку кіноіндустрії, адже ні для кого не секрет, що фільми і серіали також мають величезний вплив на формування світогляду людей, особливо молоді.

Російська журналістка Ольга Баджва виступила з доповіддю, присвяченою ролі віртуальних ісламських ЗМІ в немусульманському суспільстві. Вона зазначила, що однією з найбільш актуальних проблем на сьогоднішній день є відсутність концепції подачі ісламської інформації в Мережі.

Професор Університету Лагоса д-р Фатіма Абдулькарім (Нігерія), у свою чергу, зазначила, що мусульмани повинні не тільки озвучувати проблеми, що стоять перед усім ісламським суспільством у цілому, але і шукати шляхи їх вирішення. На її думку, для того, щоб знайти шляхи рішення, ми повинні не тільки шукати ворогів, а й зазирнути всередину своєї громади, в якій досі панує хаос і неуцтво.

Ф. Абдулькарім вважає, що мусульмани повинні прагнути здобути хорошу освіту, і не тільки на словах, але й на ділі стати кращими представниками людства. Тільки тоді ми зможемо поширювати свою ідеологію і спосіб життя.

За матеріалами Іслам.ру

Посилання на тему:

Новини

В Ірані пройшли марші на підтримку хіджабу

Жінки в іранських ЗМІ

Іран став найбільш швидкозростаючою науковою державою

Жінки-науковці з ісламського світу зібралися на конференції у Тегерані

Статті

Іслам та ЗМІ: вперед з надією

Чому Іран - це «режим», а Афганістан - це «уряд»?

Західні ЗМІ не повідомляють правди про Іслам - радниця Асада

Огляд преси

Що громадяни України знають про Ісламську Республіку Іран? («ДКР»)

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.