На конференції ОБСЄ прийнято ряд актуальних рекомендацій щодо дискримінації мусульман

На конференції ОБСЄ прийнято ряд актуальних рекомендацій щодо дискримінації мусульман
26.07.2010
Оцініть статтю: 
(238 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Підготовча нарада громадянського суспільства, що відбулася за день до Конференції ОБСЄ на вищому рівні з питань толерантності і недискримінації, 28 червня 2010 року, ознаменувалася плідною роботою з підготовки рекомендацій, зокрема стосовно боротьби з дискримінацією мусульман.

Такі наради перед зустрічами ОБСЄ спрямовані на сприяння участі громадянського суспільства в роботі Організації, на розширення обмінів між державами-учасниками і громадянським суспільством, а також сприяють збільшенню згуртованості між різними культурними і релігійними співтовариствами, а також групами громадянського суспільства у всьому регіоні ОБСЄ.

Примітно, що тема «Боротьба з нетерпимістю і дискримінацією стосовно мусульман» була винесена на перше пленарне засідання. У цьому розділі учасники наради подали на розгляд Конференції актуальні рекомендації.

Держави-учасники ОБСЄ покликані серед іншого «гарантувати права мусульман сповідувати свою релігію без будь-якої дискримінації відповідно до міжнародних стандартів прав людини. Це включає право на будівництво мечетей і носіння одягу, якому надається перевага, до тих пір, поки рішення про це ухвалюється ними самостійно».

Вже давно актуальним бачиться проведення роз'яснювальної роботи й освітніх проектів серед населення і груп громадянського суспільства з метою зменшення страху і забобонів. У цьому багато в чому могло б посприяти визнання минулого й теперішнього вкладу мусульман на світовому й національному рівнях.

Представлені рекомендації містили й пункт: «Розробити освітні програми і стратегії по боротьбі з нетерпимістю і дискримінацією стосовно мусульман і виключити анти-мусульманські стереотипи і забобони зі шкільних підручників та учбових програм».

Всі вищезазначені рекомендації виражають загальне прагнення засуджувати всі прояви нетерпимості й дискримінації стосовно мусульман і вжити превентивні заходи для подолання забобонів і стереотипів проти мусульман.

Необхідність визначення цих і багатьох інших проблемних областей була викликана помітним збільшенням у Європі кількості інцидентів, мотивованих ненавистю, та злочинів проти фізичних осіб через їх расу, релігію, етнічну приналежність та інші аналогічні чинники.

Всеукраїнська асоціація громадських організацій «Альраїд», що брала участь у підготовчій нараді, подала на розгляд держав-учасників та інститутів ОБСЄ рекомендації, що стосуються шляхів подолання ісламофобії у Європі як політичного та ідеологічного засобу з боку певних політичних сил, що використовується у боротьбі з досягненням нового етапу інтеграції мусульман у європейське суспільство.

Рекомендації Підготовчої наради громадянського суспільства адресовані державам-учасникам ОБСЄ, ОБСЄ в цілому, інститутам ОБСЄ, включаючи Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ), місіям ОБСЄ, іншим міжурядовим організаціям, НУО та іншим суб'єктам громадянського суспільства.

Звідні рекомендації, прийняті на попередній зустрічі НУО: http://www.osce.org/documents/html/pdftohtml/44969_ru.pdf

Документи, доступні на сайті місії: http://www.osce.org/conferences/tolerance_2010.html?page=documents&session_id=615

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Представник української мусульманської організації візьме участь у конференції ОБСЄ вищого рівня

ОБСЄ завершує широкомасштабний проект, спрямований на гармонізацію міжетнічних відносин у Криму

ОБСЄ працює у сфері вирішення проблем кримськотатарського народу

Мусульмани України - активна частина європейської умми

Пройшла зустріч Голови Меджлісу з Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин

Меджліс поскаржився ОБСЄ

ОБСЄ закликає закрити в'язницю на Гуантанамо

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.