Де політкоректне християнство стирає грань між добром і злом, Іслам стоїть на варті моралі, - патріарх Кирил

1
Політкоректне християнство вироджується через розмитість етичних понять. В Ісламі ж віруючі знаходять «досить конкретну етику» і «безкомпромісну традицію»
26.07.2010
Оцініть статтю: 
(531 оцінка)
oksana
Зображення користувача oksana.

На відміну від політкоренктного християнства, що пристосовується під філософську і політичну моду, стираючи грань між добром і злом, Іслам продовжує зберігати «досить конкретну етику» і «безкомпромісну традицію». Про це заявив патріарх Московський і Всієї Русі Кирил у суботу на зустрічі з громадськістю в Дніпропетровському національному театрі, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

На його думку, західне християнство, насамперед, протестантизм, переживає сьогодні «глибочезну кризу» саме з цієї причини - «коли Церква перестає говорити людям чітко і ясно, що є добро, а що зло, вона перестає бути потрібною».

Зокрема він вважає, що церква перестає бути потрібною людям, оголошуючи гомосексуальні «шлюби» і вільний секс «пережитком минулого».

«Якщо богослов'я починає політкоректно обслуговувати сучасну філософську і політичну моду, воно перестає бути потрібним, не зачіпає серця мільйонів людей», - переконаний предстоятель.

За його словами, обернення багатьох європейців в іслам пояснюється саме відмовою від надмірної політкоректності й розмитості етичних понять. Інтерес до Ісламу ж, вважає патріарх Кирил, обумовлений потребою у «досить конкретній етиці, безкомпромісній традиції».

Мусульмансько-християнський діалог

На пострадянському просторі, переконаний патріарх, напружених конфліктів з Ісламом немає, «тому що у нас є спільні теми для розмов, спільна заклопотаність - і віруючих мусульман, і християн». До таких спільних тем патріарх Кирил відніс збереження ролі релігійного чинника у житті суспільства, питання моральності і «захисту місця людського існування».

«Ми будуємо діалог з Ісламом, але не для того, щоб, як деякі вважають, створити якусь загальну релігію, над-церкву тощо», - наголосив він, і додав, що завдання православних - «бути вірними своїй вірі, але в цій вірі удосконалюватися».

«І тоді наш голос буде зрозумілий чесним і благочестивим представникам інших релігій», - резюмував предстоятель.

За матеріалами «Главред»

Посилання на тему:

Новини

Митрополит Іларіон радить повчитися ставленню до сімейних цінностей у мусульман

Український Патріарх: Загроза ісламу для християнського світу виникла через відхід християн від своєї віри

Московський патріархат не вважає «сильний іслам» загрозою

Естонський теолог: іслам - майбутнє Європи

Статті

Кого насправді лякає ісламська присутність в Європі?

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.