Міністр оборони заявив про необхідність запровадження в Україні військового капеланства

1
Як наголошується на сайті, на виставці представлені матеріали, отримані в результаті охоронних розкопок на некрополях і стародавніх поселеннях Криму.
1
Міністр оборони України Михайло Єжель
1
1
01.04.2010
Оцініть статтю: 
(217 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Міністр оборони України Михайло Єжель підтримує ідею введення служби військових священиків в армії. Про це він сказав 30 березня під час брифінгу в Будинку Уряду.

«Якщо військове духовенство прийде в армію – це буде правильно», – цитує Михайла Єжеля Інститут релігійної свободи.

Міністр також виступив за поновлення інтенсивної роботи з патріотичного виховання молоді.

Слід зауважити, що у питанні співпраці держави з релігійними об'єднаннями у сфері духовної опіки військовослужбовців Україна залишається однією з небагатьох країн, де інститут військового капеланства залишається нормативно неврегульованим. Зокрема остання XXI Міжнародна конференція військових капеланів зібрала на початку лютого у Мадриді 150 учасників з 37 країн світу, в яких у різний спосіб передбачена діяльність військових священників (капеланів). А в армії США солдатів опікують капелани 120 релігійних конфесій.

В Україні душпастирська опіка військовослужбовців здійснюється в межах чинного законодавства, але поки без офіційного визначення статусу військових капеланів. Однак з квітня 2009 року при Міноборони України за участі представників 7 конфесій створена Рада у справах душпастирської опіки, яка цього року приступила до підготовки проекту Концепції душпастирської опіки військовослужбовців Збройних Сил України.

Від послідовників Ісламу до складу Ради у справах душпастирської опіки ввійшло Духовне управління мусульман України.

Капелани в армії відправляють богослужіння, проводять релігійні обряди, надають духовну опіку військовослужбовцям та членам їх родин, а також організовують проведення релігійних свят, відроджують культові споруди на території військових частин.

Запровадження військового капеланства в Україні має на меті більш повноцінне задоволення духовних потреб військовослужбовців та реалізацію їх конституційного права на свободу віросповідання.

За матеріалами ІРС

Посилання на тему:

Українські імами підуть працювати в армію

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.