У четвер у Катарі розпочала роботу виставка найвизначніших досягнень мусульманського світу в галузі науки, повідомляє «Іслам для всіх» з посиланням на інформаційне агентство Gulf News.
Глядачам випала особлива нагода розширити свої пізнання винаходів учених стародавнього арабського та ісламського світу, зроблених у період з 8 по 15 століття.
Експозиція, підготовлена у співпраці з посольством Франції в Досі і паризьким Інститутом арабського світу, включає понад двісті експонатів із сорока галерей і музеїв у різних країнах світу. Всі експонати, так чи інакше, розповідають про досягнення арабських вчених, лікарів, інженерів, художників і ремісників, які зробили свій внесок у світову цивілізацію.
На виставці, що триватиме до 30 квітня, представлені як аудіовізуальні матеріали, так і різноманітні артефакти, зокрема, рукописи.
Всі експонати виставки поділені на тематичні групи. Окремо виставлені технічні пристрої, що застосовувалися в астрономії, географії, математиці, фізиці. Крім того глядачів ознайомлять із медичними відкриттями і методами, зокрема, працею Ібн Сіни «Канон медицини», принципи якої актуальні для медиків і донині.
«Інститут арабського світу протягом багатьох років відіграє ключову роль у поширенні культури, мови та історії арабського світу, - сказав посол Франції в Катарі Жиль Бонно (Gilles Bonnaud). - Інститут знайомить із багатою і різноманітною культурою та веде освітні програми, сприяючи діалогу між народами та культурами».
За матеріалами «Іслам для всіх»
Посилання на тему:
Виставка ісламської наукової спадщини відкрилася в Туреччині
Виставку наукових досягнень ісламської цивілізації покажуть у Туреччині
Фільм про мусульманську наукову спадщину завоював нагороду на міжнародному фестивалі
Досягнення мусульманської наукової думки вперше представлені у Лондонському музеї
Бі-Бі-Сі зняла телесеріал про «золоту добу» ісламської культури
Арабські вчені першими розшифрували стародавні єгипетські рукописи
Наукові скарби ісламу стануть відомі канадцям
В Туреччині буде відкритий перший у світі музей Ісламської науки і технології