Бекір Умеров, оголосивши голодування, закликає кримських татар пробудити в собі патріотичні почуття

1
«Я дуже хотів би, щоб мій народ був сильнішим, зібрався і боровся до кінця», - сказав кримськотатарський активіст Бекір Умеров.
22.04.2010
Оцініть статтю: 
(320 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Ветеран кримськотатарського національного руху Бекір Умеров оголосив акцію протесту у формі голодування. Доведений до відчаю незаконними діями Сімферопольських чиновників, крім протесту проти земельного свавілля в Криму, активіст прагне привернути увагу кримськотатарської спільноти до проблеми відродження рідної мови.

Учасник національного руху кримських татар підкреслює, що найважливішою причиною оголошення голодування є проблема відродження рідної мови: «Люди вважають, що голодую через землі, проте це не найголовніше. Ніхто нічого не робить з приводу відродження рідної мови, національних традицій, нікому нічого не потрібно. Я не потребую грошей, якщо треба - заберіть ділянку. Насправді, я хочу звернутися до свого народу і закликати до розвитку нашої мови. Щоб вони самі брали в цьому активну участь. Я розумію, що багато хто починає говорити, що в школах катастрофічно не вистачає книг з кримськотатарської мови, недостатньо обладнані класи. Але я хочу вам сказати, що це все - лише відмовки, і в серцях кримськотатарського народу не вистачає найголовнішого - почуття патріотизму».

Вчинки співвітчизників, які відмовляються віддавати своїх дітей в національні класи, Умеров назвав «зрадницькими». «Я дуже хотів би, щоб мій народ був сильнішим, зібрався і боровся до кінця», - сказав активіст.

Як повідомляє інформагентство QHA, житель Сімферополя Бекір Умеров почав голодування, оголошене ним 6 квітня поточного року. Причиною таких радикальних дій стало перешкоджання міськими чиновниками надання йому земельної ділянки для ведення господарської діяльності. Вся документація на експлуатацію земельної ділянки, починаючи з 2007 року, пройшла узгодження у всіх необхідних інстанціях, однак нинішній головний архітектор Сімферополя Ірина Немченко, посилаючись на закінчення термінів дії ряду документів та на інші надумані факти, перешкоджає виділенню ділянки та веденню на ній законної господарської діяльності.

«Через неймовірну корупцію, умовою для узгодження вашими співробітниками проекту, або відмови в його погодженні є не законодавчі норми, а їх особиста вигода і національна неприязнь ... На знак протесту проти вашого беззаконня я оголошую голодування з 6 квітня 2010 року», - написав Бекір Умеров у своєму зверненні до мера Сімферополя Геннадія Бабенка.

Пробудити патріотизм

За словами Умерова, 2 тижні голодування - це поки не так багато, і саме тому він поки що про нього відкрито не заявляв. Але з кожним днем людей, які чули про це, стає все більше і більше, і щодня люди телефонують, щоб підтримати його в нелегкій справі. І тепер вже на початку третього тижня голодування він відкрито заявить про це в ЗМІ.

Слід зазначити, що голодування проходить без нагляду лікарів, і свій стан він відзначає як задовільний.

«Я маю намір тримати голодування до останнього: поки люди, врешті-решт, не зрозуміють того, що я хочу їм сказати. Я знаю, що якщо голодування триватиме в такому режимі, на ногах я ще протримаюся приблизно один тиждень. Через тиждень я не зможу вставати з ліжка», - пояснив Умеров.

Тому поки є хоч якісь сили, Бекіров збирається випустити і роздати буклети, спрямовані на кримськотатарську аудиторію і над текстом яких в даний момент він працює. За його словами, на двосторонньому буклеті будуть розміщені два тексти, прочитавши які, кожен кримський татарин зможе оцінити, наскільки він патріотичний. Таким чином активіст сподівається хоч якось вплинути на вирішення проблем, пов'язаних з відродженням і розвитком кримськотатарської мови.

Перші результати

20 квітня поточного року заступник Постійного Представника Президента України в АРК Ібраїм Мамутов, дізнавшись про акцію протесту Бекіра Умерова, влаштував для нього зустріч з мером міста Сімферополь Геннадієм Бабенко.

За словами Умерова, після проведення певної бесіди, Бабенко подбав про те, щоб за годину активісту видали один з документів, який йому не могли видати вже протягом більше двох років. І хоча на даний момент справа, здається, почала просуватися, Умеров має намір продовжувати голодування до тих пір, поки з боку кримської влади не будуть вчинені будь-які дії у вирішенні земельних проблем кримських татар.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Європейська хартія допоможе відродити кримськотатарську мову в Криму

Кримськотатарський громадський діяч закликає співвітчизників оформляти основні документи громадянина рідною мовою

Кримські татари просять Віктора Януковича сприяти виділенню земельних ділянок

В Сімферополі виступили проти сваволі чиновників у земельному питанні

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.